medyauzmani.com

Getir, Alman rakibi Gorilleri satın aldı!

Ülkemizde aktif olarak faaliyet gösteren ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil eden şirketlerden biri olan Getir, küçülme sürecinin ardından yeni pazarlara ve iş kollarına girmeye başlamıştır. Bir süredir konuşulan dedikoduların ardından Alman rakibini de getiriyor. Goril TeknolojileriSatın alırım .

Bu satın alma, pandemi sırasında ortaya çıkan fırsatlardan en çok yararlanan Avrupa’daki iki şirketi bir araya getiriyor. İki şirket, 2020’den bu yana 3 milyar dolardan fazla yatırım topladı ve 10 dakikadan daha kısa sürede yiyecek ve içecek teslimatı hedefiyle faaliyet gösteriyor.

Bring, rakip Gorillere 1,2 milyar dolar ödüyor

Getir, bu satın alma için 1,2 milyar dolar ödedi. Anlaşmanın büyük ölçüde öz sermayeden oluştuğunu ve yatırımcılara yaklaşık 40 milyon dolar nakit ödendiğini belirtti. Flink ve Gopuff gibi firmalar dışında ekspres teslimat sektöründe çok fazla rakibi olmayan Getir, bu segmentteki hakimiyetini artırıyor.

Gorilla, geçtiğimiz Mayıs ayında genel merkezinde çok sayıda işten çıkarma yaptı. Bloomberg tarafından yayınlanan bilgilere göre her iki şirketin de Londra, Paris, Amsterdam ve Berlin gibi şehirlerde benzer depoları bulunduğu için Gorillas’ta yeni bir işten çıkarma dalgasının başlaması muhtemel.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın