medyauzmani.com

Geely, Aston Martin hisselerini satın alıyor!


Çok şık tasarımlı arabalarıyla tanınırız. Aston Martin Yakın zamanda yeni yatırımlar için kolları sıvadı. Bu süreçte yeni fonlara ihtiyaç duyan şirket hisselerinin bir kısmını devretme kararı aldı. Süreç içerisinde Çin jölesi Marka, Aston Martin ortaklarıyla güçlerini birleştirdi.

Geely, Aston Martin hissedarlarına katıldı

Çin jölesi 654 milyon sterlin Aston Martin yatırım karşılığında yüzde 7,6 pay dahil ettim. Böylece İngiliz üretici yeni yatırımları için de kaynak yaratmış oldu. Şirket Başkanı Lawrence’ın çıkışı Aston Martin yüzde 18,3 pay aldı en büyük hissedar devam edecek.

İngiliz üretici nihayet Suudi Kamu Yatırım Fonu(PIF) de yatırım aldı. Son yatırımların yanı sıra, Kamu Yatırım Fonu şirketin yüzde 16,7’sine sahip. Bir başka Aston Martin hissedarı Daimler İngiliz üreticide yüzde 9,7 hissesi var.

Aston Martin bu yılın başlarında yeşil yarış Şirket, sözde elektrikli otomobil için yeni stratejisini belirledi.Şirket bu doğrultuda hareket ediyor. İlk şarj edilebilir hibrit model İlki Valhalla’yı 2024’ün ilk çeyreğinde yollara çıkarmayı planlıyor. İlk tamamen elektrikli Modelin 2025 yılında tanıtılması bekleniyor. Geely’nin katılımıyla İngiliz üretici, elektrikli model atağı konusunda daha sağlam adımlar atabilir.

Çin’in en büyük özel otomobil şirketi Geely; Volvo, Polestar, Link & Co., Zyker, Lotus E çözmekEn büyük hissedar olarak öne çıkın. Dahası AkıllıHisselerin yüzde 50’sine sahip olan şirket, DaimlerYüzde 9,69 hissesi var.

Aston Martin’den aldığı payla otomobil pazarında kendini kanıtlıyor. jöleBu sektördeki yatırımlarına devam edecek gibi görünüyor. Aston Martin’in yüzde 7,6’sına sahip Geely Holding Şirketinin CEO’su Daniel Donghui Li dedi ki:

Aston Martin’e yaptığımız yatırımı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Geely Holdings’in zengin tarihimiz ve teknolojimiz aracılığıyla Aston Martin’in gelecekteki başarısına katkıda bulunabileceğine inanıyoruz. . Aston Martin, uzun vadeli sürdürülebilir büyüme elde etme ve karlılığı artırma stratejisini uygulamaya devam ederken, Aston Martin ile bağlantı kurmak ve işbirliği yapmak için potansiyel fırsatları dört gözle bekliyoruz.

Çinli şirketler Her gün araba pazarında daha fazla oluyor. Peki ya Çinli şirketler? Aston Martin Gibi tanınmış üreticilerin hisse senetlerini almak hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın