medyauzmani.com

Galaxy Z Fold 5 ekranı katlama işaretine veda edecek

Samsung’un bu yıl tanıtacağı katlanabilir telefon modelleri hakkında yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Samsung, geliştirdiği teknoloji sayesinde Galaxy Z Fold 5 modelinde ekran katlanma takibi sorununu çözecek.

Galaxy Z Fold 5’in ekranı dambıl menteşe katlama rayına veda edecek

Oppo Find N2 ve Motorola Razr 2022 modelleri, katlanabilir telefon ekranında yeni bir dönem başlattı. Firmalar, bu yıl tanıtılması beklenen katlanabilir telefonlarda katlama takibi sorununu ortadan kaldırmak için birbirleriyle yarışacak.

Galaxy Z Fold 5'in ekranı dambıl menteşe katlama rayına veda edecek

Kore yayını Naver’de yer alan bir habere göre Samsung, şirketin dahili olarak dambıl menteşe adını verdiği Galaxy Z Fold 5 için “su damlası” tarzı bir ekran yapısını benimseyecek. Tasarım değişikliğinin en büyük avantajlarından biri de ekran katlandığında telefonun iki yarısı arasında boşluk kalmayacak. Patent görseli sızdırılan tasarım, Galaxy Z Fold 5’teki katlanabilir izinin görünürlüğünü önemli ölçüde azaltacak.

Galaxy Z Fold 5 gücünü Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alacak.Samsung’a özel üretilen versiyonla tanıtılacak yeni modelde 3.36GHz’de çalışan performans çekirdeği kullanılacak. İşlemcinin diğer çekirdekleri ise 2.8 GHz ve 2.0 GHz frekanslarında çalışacak.

7.6 inç dahili ekran ile sunulan cihazın çözünürlüğü ise 1768×2208 piksel olacaktır. Katlanabilir Dynamic AMOLED 2x teknolojisi ile donatılacak olan cihazın ekranı Gorilla Victus tarafından korunacak. Cihazın IPX8 sertifikası alacağını belirtmekte fayda var.

Yeni model, Android 13 tabanlı One UI 5.1 arayüzü ile karşımıza çıkacak. Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerinin 2023 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın