medyauzmani.com

FX30 Cinema Line’a odaklanan profesyonel bir video yayınlayın! İşte özellikleri ve fiyatı


Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Sony, kamera alanında üretime devam ediyor. Şirket, popüler FX Cinema Line serisi kameralarına bir yenisini daha ekledi. Video çekimi için tanıtılan FX30 Cinema Line, serinin en uygun modeli olarak sunuldu.

FX30 Cinema Line’da 20,1 MP APS-C EXMOR R CMOS sensör bulunur

Kamera sektöründe adını zirveye taşımak isteyen Sony, bugün FX30 Cinema Line modelini tanıttı. Ekim ayı sonunda satışa çıkması beklenen model, şirketin mevcut FX3 kamerasının APS-C versiyonunu kullanıyor. Cihazın fiyatı 2200$. Ancak XLR mikrofon standına sahip olmayan FX30B Cinema Line adlı bir versiyon 1800 dolara sahne alacak.

FX30 Sinema Hattı

Yeni Sony modeli, popüler Super 35 formatında 20,1 MP arkadan aydınlatmalı APS-C EXMOR R CMOS sensör kullanıyor. Ek olarak sensör, 800 ve 2500’lük çift tabanlı bir ISO ve 14+ duraklık dinamik aralık ile üretilmiştir. Ayrıca cihaz, kendi USB portu ile web kamerası olarak da kullanılabilir.

Öte yandan cihaz, 6K sensörünün en üst versiyonunu kullanarak 24p, 30p ve 60p’de 4K video çekebilme özelliğine sahip. Sony modeli ayrıca 120p’de ancak 1,62x kırpma ile 4K kayıt yapma yeteneğine de sahip. H.265 veya H.264’te 10-bit 4:2:2 formatında video kaydedebilmenin yanı sıra cihaz, RAW HDMI çıkışı üzerinden harici bir Atmos Ninja V+ kaydedici kullanabilir.

FX30 Sinema Hattı

Önceki Cinema Line modellerinde olduğu gibi, yeni Sony modeli de S-Log3’te kayıt için hızlı ve esnek Cine EI ve Cine EI ISO modlarına sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Cihaz, S-Cinetone özelliğini kullanarak kameranın renklerinin doğal yapısını yakalayabilecek. Ayrıca, CFexpress Type A ve SDXC / SDHC kartlarıyla uyumlu olan aynı iki bellek kartı yuvasıyla birlikte gelir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın