https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Fransa yeni bir TikTok- SDN yasağı üzerinde çalışıyor

Fransa yeni bir TikTok- SDN yasağı üzerinde çalışıyor

ABD’nin TikTok’a karşı yapıcı adımlar atmasının ardından Avrupa ülkeleri de harekete geçti. Daha önce Avrupa Komisyonu üyeleri için yasaklanan TikTok, şimdi de Fransa’nın radarında. Fransa Devlet, tik tok ve benzeri sosyal medya uygulamaları, bakanların kullanımını engellemeyi planlıyor.

Fransız hükümetinden bakanlara TikTok çağrısı

Bloomberg’de yer alan habere göre Fransa, sosyal medya kısıtlamalarına idari kabine lehine gitmek istiyor. Kısıtlamalar başlangıçta bakanların kişisel telefonlarında TikTok veya benzeri uygulamaların kullanımını yasaklıyor.

Fransa’dan gelen hamle Çin’e dayanıyor. Bayt Dansı Uygulamasından kaynaklanan güvenlik riskleriyle ilgili endişeleri izler. TikTok şu anda Fransa’da devlet kurumlarında yasaklanmıştır. Ancak uygulamanın kişisel cihazlarda kullanılmasının da güvenlik tehdidi oluşturabileceği düşünülüyor.

Fransız hükümeti, TikTok ve Çin’de bulunan diğer uygulamalarla ilgili bu endişeleri gidermek için yeni bir yönerge üzerinde çalışıyor. Fransız hükümet sözcüsü Olivier Ferrand, endişelerinin özellikle TikTok ile ilgili olmadığını doğruladı. Ancak bakanların kişisel telefonlarının sosyal medya ile uyumlu olmadığını vurguladı.

TikTok, kullanıcı verilerini işlemesi ve Çin hükümetiyle bağları nedeniyle dünya çapında yoğun bir incelemeye tabi tutuldu. Uygulama birçok ülkede yasaklandı ve kısıtlandı.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

kısa zaman önce İngilteregüvenlik endişelerini gerekçe göstererek TikTok’u devlet telefonlarından yasakladı. ABD Kongresi Geçen yıl, uygulamayı devlet kurumlarıyla sınırlandırdı. Avrupa Komisyonu personeline de uygulamayı 15 Mart’a kadar silmeleri söylendi.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın