medyauzmani.com

Eski bir telefon satın alabilir misin? Bir akıllı telefon ne kadar dayanır?

Bugünlerde çoğu insan için en yeni telefonları satın almak artık bir seçenek değil. Amiral gemisi telefon modellerinin oldukça yüksek fiyat etiketlerine sahip olması birçok kullanıcının eski telefonlarını daha uzun süre kullanmasına neden oldu. tamam Telefonunuzu kaç yılda değiştirmeniz gerekiyor?Bir akıllı telefon ne kadar dayanır?

Yeni Eski vs Yeni Kullanılmış Telefon: Hangisini Almalıyım?

özellikle Daha eski Android modelleri Güvenlik güncellemeleri, birçok üretici için büyük bir sorun haline geldi. 3-4 yıl sonra üst düzey akıllı telefonlarına bile güncelleme vermeyi bırakan ve eski kullanıcıları yeni modellerine dönüştürmeye çalışan üreticiler.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Eski bir modelden yeni bir telefon alırken karşılaşacağınız en büyük dezavantaj teknik özellikler tarafında olabilir. 2018’de tanıtılan bir telefonun, hatta amiral gemilerinin bile, bugün son derece yüksek performans göstermesini beklemek mantıksız olmaz. defalarca iPhone modelleri Daha uzun kullanım ömrünü de göz ardı etmeyelim. a kadar Kaptan Amerika Rolüyle tanınan Chris Evans bile yıllardır iPhone 6S kullanıyor.

Eski Android telefonlar Donanım (yonga seti, RAM veya kamera) yeterli olsa bile, genellikle Android yükseltmelerini ve güvenlik güncellemelerini almazlar. Bu, eski telefonların güvenlik açıklarına karşı daha savunmasız olabileceğini gösterir.

Yeni Android telefonları kullanma Hem donanım hem de güncelleme konusunda sizi tatmin edebilir. Ancak kullanılmış telefon alırken dikkatli olmak her zaman doğrudur çünkü daha önce başkası kullanmıştır.

Sorunların başında akıllı telefona dikkat etmelisiniz. Güncelleme desteği gelmelisin. Samsung, Xiaomi, Oppo ya da Apple gibi dev üreticilerin farklı güncelleme planları olduğunu unutmayın (marka güncellemelerini ne kadar süreliğine incelemek için bu yazıya gidebilirsiniz).

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Akıllı telefon üreticileri genellikle bir model için desteği ne zaman bırakacaklarını duyurmayı seçmezler. Yani yeni olsa bile Kullanılmış bir Android telefon satın alın Markanın diğer modellerine de göz atmayı ihmal etmemelisiniz.

Akıllı telefonların çağı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın