medyauzmani.com

Engelleri ortadan kaldıran, işaret dili öğreten uygulama!

Sabancı Vakfı Burs Programı kapsamında desteklenen ve Türkiye İşitme Engelliler Derneği (TİED) koordinatörlüğünde Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen Türk İşaret Dili ile işitme engelli çocuklara yönelik çift dilli okuma geliştirme uygulamalarını inceledik. Bu, işaret dilini öğreten uygulamadır!

Engelleri ortadan kaldıran, işaret dili öğreten uygulama!

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Bilingual Stories mobil uygulamasını indirmek için buraya tıklayın
İki Dilli Hikayeler iOS uygulamasını indirmek için buraya tıklayın

Türkiye İşitme Engelliler Derneği’ne ulaşmak için tıklayınız.
Sabancı Vakfı’na ulaşmak için tıklayınız
Sabancı Vakfı’nın Instagram hesabına ulaşmak için tıklayınız.

İki dilli hikayeler mobil uygulaması olan çocuklar Türk İşaret Dili (TİD) 7 farklı hikaye Türkçe izleyip okuyabilirsiniz. Okuma bölümünde Türkçe altyazı ve TID etiketleri bulunmaktadır. Parlak renkli metne tıklamak, kelimenin veya ifadenin TID eşdeğerini açar.

“Öğreniyorum” bölümünde videolu işaret dili sözlüğü bulunmakta ve çocuklar öğrendikleri kelimeleri tekrar edebilmektedir.Uygulamanın çift dilli yapısı (Türkçe ve TİD) ile çocuklar Türkçe ve TİD’i birlikte öğrenebilmektedir.

Türkiye İşitme Engelliler Derneği tarafından uygulamalı olarak yazılan Keloğlan gemi makinisti, Sabancı Vakfı, hayvanları ve doğayı seven nesillerin yetişmesine katkıda bulunmayı amaç edinmiştir. 5 adet Papuduk kitabı ve bir Kızgın Örümcek Rıza kitabı bulunmaktadır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın