medyauzmani.com

Engelleme kısayolu WhatsApp’tan geliyor – Teknolojihaberleri.org.tr

WABetaInfo tarafından bugün aktarılan bir habere göre WhatsApp, engellemenin daha kolay ve hızlı olacağı bir kısayol üzerinde çalışıyor. Test aşamasındaki bu yeniliğin güvenlik açısından etkili olacağına inanıyor. Peki, WhatsApp için engelleme kısayolu nasıl çalışacak? Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

WhatsApp kısayolu sayesinde engelleme artık daha kolay

WhatsApp, dünyanın her yerinden aktif ve aktif kullanıcıları olan bir anlık iletişim platformudur. Kişisel bir numara üzerinde çalışan uygulama, güvenlik açısından kullanıcılara herhangi bir risk oluşturmaması için yenilikler yapıyor.

WABetaInfo’nun son gönderisine göre WhatsApp, kullanıcıların daha kolay ve daha hızlı engellemesi için bir kısayol üzerinde çalışıyor. WhatsApp engelleme kısayolu sayesinde kullanıcılar, kişinin profiline girmek zorunda kalmayacak. Yukarıdaki görselde olduğu gibi istenmeyen kişiler artık sohbet listesinden engellenebilir.

WhatsApp tasarımı değişiyor! İşte yeni görünüm

WhatsApp, numara alışverişi yaparak çalışan bir uygulama olsa da yanlış kişilere verilen, gruplardan gelen ve bağlantıyı kesmek isteyen kişiler için engelleme iyi bir seçenek. Yenilik şu anda test aşamasında ve kararlı sürüme ne zaman ulaşacağı belli değil.

WABetaInfo, blog yazısında yasaklama kısayolu hakkında şunları söyledi:

Küçük bir özellik olsa bile sohbeti açmadan zaman kazanmamızı sağladığına inanıyoruz: Bu yeni özellikle istenmeyen kişileri engellemek eskisinden daha kolay ve hızlı olacak. Özellikle tanımadığınız veya konuşmak istemediğiniz kişilerden çok fazla mesaj alıyorsanız bu özelliğin çok işinize yarayacağını düşünüyoruz, bu sayede sohbet seçeneklerini açarak bu kişileri hızlı bir şekilde engelleyebilirsiniz. Şu anda, aynı anda birden fazla kişiyi sohbet listesinden hızlı bir şekilde engellemek için planlanan bir özellik yoktur.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın