https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » En iyi BluTV dizileri ve filmleri [2023 Güncel]

En iyi BluTV dizileri ve filmleri [2023 Güncel]

Dünyanın ve ülkemizde en popüler dijital yayın platformlarından biri olan BluTV, geniş bir içerik kütüphanesine sahiptir. Bu noktada birçok kategoriden yüzlerce içerik arasından seçim yapmakta zorlananlar için en iyi BluTV dizi ve filmlerini derledik.

En popüler BluTV dizileri ve filmleri!

BluTV her geçen gün yeni film ve dizilerle içerik kütüphanesini genişletmeye devam ediyor. Bu yapımlar arasında sinema dünyasının en prestijli ödülü olarak kabul edilen Oscar’ın yazılı olduğu içerikler de bulunmaktadır. O halde en iyi BluTV dizi ve filmlerine geçelim.

En popüler BluTV dizileri ve filmleri!

Bizden Kalanlar (Sonuncumuz) – TV dizisi

Bir mantar enfeksiyonu nedeniyle tüm insanlığı yok eden bir salgın başlar. Joel ve 14 yaşındaki kız Ellie, bu salgın darbesinden önce felakete dönüşen bir dünyada hayatta kalmaya çalışıyor. Joel, Ellie’yi vebaya karşı bağışık olduğu için bilim adamlarına teslim etmek istiyor. Aralarında güçlü bir bağ olan ikili, önce karantina alanından kaçar.

Bizden Kalanlar (Sonuncumuz) - TV dizisi

Joe, Ellie’yi bilim adamlarına teslim etmeye devam ediyor, bu kararın doğru olup olmadığından emin değil. Kendisine yapılacak sınavlardan sağ çıkıp çıkamayacağından şüphe duyar. Joel, insanlık yerine Ellie’yi kurtarmayı seçer.

 • çıkış: Neil DruckmannBruce StraleyCraig Mazin
 • IMDb’nin verdiği puan: 9.1/10

joker – film

En popüler filmlerden biri olan Joker, başarısız komedyen Arthur Fleck’in hayatını anlatıyor. Arthur babasız büyüdü ve çocukken zorbalığa uğradı, toplum tarafından dışlandı. Yalnız bir hayat sürer.

joker - film

Arthur Fleck sabah palyaçosu olarak çalışarak geçimini sağlıyor. En yakın arkadaşı annesi ona hep mutlu derdi. Zor ve sinir bozucu bir hayat, Arthur’u bir dışlanmışa çevirir. Hızla Gotham City’nin suç ve kaosuna dalar. Zamanla kim olduğunu unutur. O artık Joker’dir.

 • çıkış: Todd Phillips
 • IMDb’nin verdiği puan: 8.4/10

Öfori – Papatya

Aynı isimli İsrail dizisinden uyarlanan Euphoria, Rue isimli 17 yaşındaki bir kızın hayatına odaklanıyor. Ro, babasını kaybettikten sonra zararlı maddelere bağımlı hale gelir ve depresyona girer. Pişman olduktan sonra madde bağımlılığından kurtulmaya çalışır.

Öfori - Papatya

Günümüz gençliğinin zorluklarını anlatan yapımda Rue, sürekli olarak kendi sorunlarını aşmaya çalışmaktadır. Geçmişi ve yaşadığı travmalar hayatını olumsuz etkiler. Depresyonla bu hayattan kurtulmaya çalışır. Ele aldığı konu itibariyle beğeni toplayan ecstasy’nin madde kullanımı ve cinsel aktiviteyi kapsadığını belirtmek gerekir.

 • çıkış: Augustine Frizzell
 • IMDb’nin verdiği puan: 8.4/10

sürücü – film

Drive, gündüzleri bir Hollywood dublörü olan ve geceleri çok iyi araba kullanabildiği için soygunlara karışan Gosling’in karakteri etrafında dönüyor. Bir gün aşık olduğu kapı komşusu Irene’den evlenme teklifi almasıyla hayatı daha büyük bir tehlikeye girer.

sürücü - film

Erin’in hapisteki kocasını kurtarma teklifini kabul eden sürücü, Los Angeles’ın en tehlikeli insanları listesine alınır. Daha sonra oğlunun hayatını ve Erin’in hayatını kurtarmak için tekrar yola çıkar.

 • çıkış: Nicholas Sarma Refn
 • IMDb’nin verdiği puan: 7.8/10

Taht Oyunları – Papatya

Game Of Thrones, sinema dünyasının önde gelen dizilerinden biridir. Söz konusu yapım, isyanın Kral Targaryen’i devirmesinin ardından iki halkın birbirine karşı mücadelesini konu alıyor.

Taht Oyunları - Papatya

Birden fazla Emmy Ödülü ve film unvanı kazanan Game Of Thrones, 8 sezon ve 73 bölümün ardından 2019 yılını noktaladı. The Last Of Us filminden hatırladığımız Pedro Pascal ve Bella Ramsay da dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

 • Yönetmenler: Mark Milhaud, Alex Graves, David Nutter, Niguel Sapochnik, Alek Sakharov, Jeremy Podesua, Alan Taylor, Daniel Minahan
 • IMDb’nin verdiği puan: 9.2/10

Aşıklar Şehri (La La Land) – film

Süper yıldızlar Sebastian ve Mia’nın yolları Los Angeles’ta bir trafik sıkışıklığında kesişir. Daha tanışmadan hayatlarına yön vermeye çalışan ikili, hayallerini gerçekleştirmek için birlikte çalışmaya başlar. Sebastian, büyük bir kulüp açarak; Mia oyuncu olmak istiyor.

Aşıklar Şehri (La La Land) - film

İkisi de birbirine aşık olduktan sonra hayat şartları onları buna zorlayacaktır. Kendilerini hayallerinden ve sevdiklerinden uzaklaştırmaya başlayacaklar. Aşıklar Şehri ve ikonik oyuncu kadrosu, bugüne kadar birçok kez Altın Küre Ödülleri’ne damgasını vurdu.

 • çıkış: Damien Chazelle
 • IMDb Puanı:8/10

Westworld serisi

Westworld, zenginlerin ilgisini çeken ve sık sık eğlence için ziyaret edilen bir tema parkının adıdır. Büyük bir şehri andıran bu parkta insanlar için herhangi bir kural olmasa da her şey bedava.

Westworld - TV dizisi

Örneğin, bir kişi istediği zaman birini öldürebilir, soyabilir veya ona zarar verebilir. Tabii ki, insanların büyük çoğunluğu bundan memnun değil. Bir gün şehirdeki bir genelevin hamisi Maeve ve çiftliğin güzeli olarak anılan Dolores bir isyan çıkarır. Kısa süre sonra büyük olaylar başlar.

 • çıkış: Jonathan Nolan
 • IMDb’nin verdiği puan: 8,5/10

Soygun (İyi Zamanlar) – film

İki kardeş, Connie ve Nick, bir banka soymaya çalışıyorlar. Soygun sırasında Nick yakalanır ve bir gecekondu hapishanesine gönderilir. Connie, erkek kardeşini kurtarmak için Cory’den yardım ister. İkili, kefaret parası bulmak için tefeciye gitmeye karar verir.

Soygun (İyi Zamanlar) - film

Tefeciyle tartışırlar ve para alamazlar. Connie, son çare olarak Nick’i hapisten çıkarmaya karar verir. Hemen ardından ise zamana karşı yarış başlıyor. Yönetmenliğini Benny Safdie ve Josh Safdie’nin üstlendiği film, BluTV’nin en sevilen yapımları arasında yer alıyor.

 • çıkış: Benny Safdie ve Josh Safdie
 • IMDb’nin verdiği puan: 7.3/10

Gerçek Dedektif – Daisy

ABD’nin Louisiana eyaletindeki cinayetlerden Martin Hart ve Rustin Kohli adlı iki dedektif sorumlu. İkili, insanları acımasızca öldüren bir seri katili bulmakla görevlendirilir. Bunun için takibe başlarlar ancak dosya ilerledikçe hayatlarında bazı değişikliklerle karşılaşırlar.

Gerçek Dedektif - Daisy

İki dedektif 17 yıldır yollardadır ve seri katili bulamamaktadır. Cinayet davaları yeniden açıldı. Sonuç olarak, başarısızlık nedeniyle dava edildiler. 2014-2019 yılları arasında çekilen dizi 3 sezon ve toplam 24 bölümden oluşmaktadır.

 • çıkış: cary fukunaga
 • IMDb’nin verdiği puan: 8.9/10

Yıldızlara Doğru (Ad Astra) – Film

Başrolünde Brad Pitt’in yer aldığı Towards the Stars, Roy McBride’ın hikayesini anlatıyor. McBride, 20 yıl önce uzayda yaşam aramak için bir göreve çıkan ancak kendisinden hiç haber alınamayan babasının izinden gidiyor.

Yıldızlara Doğru (Ad Astra) - Film

Galaksi boyunca babasını aramak için bir uzay yolculuğuna çıkan Roy McBride, insanlığı ve güneş sistemini tehdit eden gizemli bir sorunu keşfeder. Hemen bu sorunu çözmeye çalışır.

 • çıkış: James Gri
 • IMDb’nin verdiği puan: 6.5/10

Peki yukarıdaki BluTV dizi ve film önerileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünden de önerilerde bulunabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın