medyauzmani.com

En çok kullanılan Android sürümleri açıklandı!

Dünyada bir kişinin ortalama olarak en az bir akıllı telefona sahip olduğu düşünüldüğünde sektör oldukça geniş bir alanı kapsıyor. Birçok şirket, akıllı telefon ve tablet endüstrisinde şiddetli rekabetle mücadele ediyor. Öyle ki Android modelleri sektörde en büyük paya sahip.

Android 11, Android cihazların yüzde 23,1’ine hizmet veriyor

Android Studio, cihazlardaki işletim sistemlerinin durumu hakkında hazırladığı muhteşem raporlarına bir yenisini daha ekledi. Google şu anda Android 14’ü dağıtmaya hazırlansa da şirketin son sürümleri dağıtım açısından benzer bir başarı gösteremiyor. Şirketin önceki yıllarda piyasaya sürdüğü Android 11 ve 12, ufak tefek düşüşler yaşasa da Android versiyonları arasında hala oldukça popüler.

Android sürümleri

Hisse senedine göre, Android 11 hala Android cihazların yüzde 23,1’i tarafından kullanılıyor. En son sürüm olan Android 13, yüzde 15 oranında yükselmeye devam ediyor. Android Studio’nun geçen ay yayınladığı raporda bu oran yüzde 12,1’di. Android sürümleri arasındaki fark daralıyor.

Google’ın en son sürümleri belirli bir programa göre dağıttığı bilinmektedir. Öyle ki amiral gemisi cihazlar için ilk kez yeni sürümler tanıtılıyor. Android cihazların oldukça donanımlı ve pahalı olması, ulaşılan paydanın düşmesine neden oluyor.

Android sürümleri

Öte yandan, Google Android 14 Beta 2.1.2 Güncellemesi güncellemeyi yayınladı. Android 14’ün ilk beta sürümü birçok hatayla doluydu. Bu nedenle Google, sorunları gidermek için hızlı bir şekilde beta 1.1’i yayınladı. Ancak bu güncelleme sorunları çözmeye yetmedi. sonra Google G/Ç 2023 Etkinlik sırasında Andoid 14 Beta 2 ile ilgili bazı sorunlar çözüldü.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın