medyauzmani.com

Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşma masaya geri döndü!


Tesla ve SpaceX’in CEO’su ve aynı zamanda dünyanın en zengin insanı Elon Musk, geçtiğimiz Mart ayı sonunda Twitter lehine harekete geçti. Önce hisseyi aldı. Sonra şirketi satın almak istedi. Anlaşma bozulmamış olsaydı, şimdi ona bile sahip olabilirdi. Ancak Musk için bu süreç henüz bitmiş görünmüyor.

Elon Musk, Twitter satın alımına devam etmek istiyor!

Elon Musk, Twitter’da yüzde 9,2 hisse satın almak için Tesla’nın hisselerinin küçük bir bölümünü elden çıkardı. Daha sonra şirketi içeriden devralmak isteyen Musk, Twitter’ı hisse başına 54.20 dolar ödeyerek toplam 43.4 milyar dolara satın aldı.

Elon Musk'ın Twitter'ı

Twitter’ın yönetim kurulu ilk başta bu pozisyonu kibarca almasa da 43.4 milyar dolarlık nakit, reddedilmesi zor bir teklifti. Sonunda iki taraf da el sıkıştı. Ancak satın alma uzadıkça Musk ilginç bir iddiada bulundu.

Üçüncü taraf şirketler tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre Twitter’da 4 kat daha fazla bot hesabı olduğu ve bunun ödenen tutarı doğrudan etkileyeceği belirtildi. Hatta Twitter yetkililerinin onu kandırmaya çalıştığını söyledi.

Buna cevaben Twitter, Musk’ın anlaşmadan çekilmeye karar verdiğini ve 1 milyar dolarlık bir fesih ücreti ödememek için ona bu şekilde iftira attığını söyledi. İplerin çekilmesinin ardından taraflar adliyede nefes aldı.

Ancak Elon Musk’ın yine de Twitter’ı satın almak istediği söyleniyor. Bugün ortaya çıkan sızıntılara göre, hisse senedi için ödemeyi kabul ettiği 54,2 dolarlık teklifi masaya geri koyarak bir anlaşma yapmak istiyor. Tabii ki, bu Musk ile çalışacak.

Çünkü kan davaları dağıldıktan sonra Twitter hisseleri yüzde 18 arttı. Ayrıca Twitter’ın Musk’a açtığı sözleşmeyi sebep göstermeden feshetme davası 17 Ekim’de görülecek. Bu nedenle, bu tarihten önce ikisi arasında bir anlaşmaya varılabilir.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın