medyauzmani.com

Elon Musk, Twitter’ın reklam politikasından şikayetçi!

Elon Musk yönetimindeki Twitter, reklam politikasını değiştirmeye hazırlanıyor. Twitter’ın CEO’su Elon MuskPlatformdaki reklam sayısını azaltacaklarını söylediler. Ayrıca, kullanıcıların reklamları tamamen devre dışı bırakmalarına izin verecek bir abonelik modeli üzerinde çalıştığını da duyurdu.

Twitter’da “reklamsız” dönem başlıyor

Musk’ın son hamlesi, şirketin Ekim ayında Twitter’ı satın almasından bu yana gelir akışlarını çeşitlendirme çabalarının bir devamı niteliğinde. Sosyal medya platformunda reklam veren birçok marka, şirketin moderasyon politikalarından endişe duyduklarını söyleyerek reklam harcamalarını geri çekti. Bu durum Twitter’ın mali açıdan zora girmesine neden oldu.

Reklamları platformdan tamamen kaldırmak şu anda mümkün değil. Sadece şirketin yeni abonelik hizmeti mavi heyecan Bununla reklam sayısını azaltabilir ve daha fazla kişiselleştirilmiş reklam görebilirsiniz. Ancak Musk’ın açıklamasına göre kullanıcılar abonelik yenileme ile bu sorundan kurtulacak.

Musk, son tweet’inde “Twitter’da çok sık ve çok büyük reklamlar var. Önümüzdeki haftalarda her iki sorunu da çözmek için adımlar atılıyor” dedi. dedi. Blue Subscription’ın, paylaşılan retweet’ler ve özel içeriğe erişim gibi ek özellikler sunarak platform için önemli bir gelir elde etmesi bekleniyor. Ancak hizmet için yeni fiyatlandırma henüz açıklanmadı.

Bazı kaynaklara göre şirket, birincil gelir kaynağı olan reklamcılıktan uzaklaşmak istiyor. Twitter’ın hamlesi, geçtiğimiz günlerde siyasi reklam yasağını kaldırması ve reklamcılık alanında çalışan mühendisleri işten çıkarmasıyla başladı. Musk, platformun “özgür bir cehenneme” dönüşmesini engellemek istediğini belirtti.

Elon Musk Twitter'da

Twitter’ın yeni katılma modeli ve azaltılmış reklamları, kullanıcılara daha keyifli bir deneyim sunarken şirketin mali sıkıntılarını da hafifletebilir. Bu değişikliklerin platformda ne kadar iyi gelir yarattığını ve kullanıcı deneyimini iyileştirdiğini göreceğiz.

Peki arkadaşlar bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın