medyauzmani.com

Elon Musk kuzenlerini Twitter’da çalışması için işe aldı

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra ekibin çoğunu değiştirdi. Satın almadan önce kimseyi kovmayacağına söz veren Musk, işler değiştikten sonra üst düzey yöneticiler de dahil olmak üzere 7.500 Twitter çalışanının yüzde 70’ini işten çıkardı. Yerlerine yeni çalışanlar getirildi. Bugün ortaya çıkan haberlere göre Elon Musk, Twitter’ın San Francisco’daki merkezinde iki kuzenini işe aldı.

Twitter’daki reformlarla Elon Musk’ın kuzeni ilgilenecek!

Ünlü girişimci Elon Musk’ın kuzenleri Andrew Musk yazılım mühendisliği üzerine çalışırken bir diğeri James Musk Twitter’da düzeltmelerle ilgileniyor. Bir Twitter ekibi, onarım işlerinde çalışan James Musk’ın kuzeni Elon’a çeşitli görevlerde de yardımcı olduğunu açıkladı. İki kuzenin önümüzdeki dönemde şirkette tam zamanlı olarak çalışacakları tahmin ediliyor.

Elon Musk, eski Twitter ekibinin çoğunu kovduktan sonra, başta araba şirketi Tesla ve inşaat şirketi The Boring Company olmak üzere diğer girişimlerden mühendisler getirdi.

Ünlü iş adamının kendisini satın aldıktan sonra işçi çıkarmama sözünü yerine getirmemesi sosyal medyada büyük ilgi gördü. Ayrıca Elon Musk’ın ağır ve uzun çalışma saatlerini kabul etmeyen birçok çalışan da kendi isteğiyle işten ayrıldı.

Öte yandan dün Forbes tarafından aktarılan bir habere göre Elon Musk, Twitter ofislerine yatak eklemeye başladı. Geç saatlere kadar çalışan personel, geceyi geçirmek veya dinlenmek için burada vakit ayırıyor. Ünlü iş adamı, geçtiğimiz yıllarda yaptığı bir açıklamada Tesla fabrikasında yattığından ve genellikle orada kaldığından da bahsetmişti.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Herkes işten atıldıktan sonra Elon Musk’ın kuzenlerini işe alması sizce doğru bir karar mı? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın