https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Elon Musk, Blue Tick ile Twitter kullanıcılarından para alacak!

Elon Musk, Blue Tick ile Twitter kullanıcılarından para alacak!


Bedava yatırım yok. Özellikle de 44 milyar dolar değerindeyse. Çok az şirket ve milyarder, tek bir iş için bu kadar büyük miktarda harcama yapabilir. Karşılığında da hissedarlar ve yönetim kurulu olmadan istediklerini yapma özgürlüğüne kavuşuyorlar. Twitter satın alımını tamamlayan Elon Musk tam da bunu yapıyor. Artık Blue Tick (onaylı hesap) sahipleri aylık ödemeler yapacak.

Elon Musk, Twitter kullanıcılarını etkileyecek kararlar almaya başlıyor! Mavi Kene sahipleri ayda 19.99 dolar ödeyebilir

Elinde lavabo ile Twitter genel merkezine giren Elon Musk, önceden temizlik yapacağının sinyallerini verdi. Masasına oturduktan sonra ilk işi üst düzey CEO’ları tek tek kovmak oldu. Bundan sonra da birçok kesimin tepkisini çeken kararlar almaya devam etti.

Elon Musk'ın Twitter'ı

Şirketin reklamcılık politikalarından platforma erişimini engellediği hesaplara kadar bir dizi karar verdi. Öyle ki Twitter’da kendisine yöneltilen videonun uzunluğuyla ilgili eleştirilere bile yanıt verdi. Bu yüzden şimdi tüm zamanını yeni oyununa ayırıyor.

Nitekim Musk’ın otomobil endüstrisi rakiplerinin bazılarının yöneticileri hesaplarını kapatırken, bazıları daha önce üzerinde anlaşmaya varılan reklamları geri çektiklerini açıkladı. Ancak Musk’ın aklında onlarca para kazanma fikri olduğunu görüyoruz.

Son olarak Twitter Blue abonelik hizmetini geliştirmek istediği ve bunu onaylanan hesap sahipleri Mavi Tik üzerinden yapmak istediği söylendi. Çünkü bu senaryoda, onaylanan tüm hesapların ayda 4,99 ABD doları ödemesi gerekir.

Ancak bu akşam çok daha güçlü bir iddiaya göre Musk’ın planı, doğrulanmış hesapları ayrı olarak faturalandırmak ve Twitter Blue’dan hariç tutmak. Yukarıdaki miktar aylık 19,99 ABD dolarıdır.

Twitter’ın Elon Musk tarafından nasıl yenileneceğini düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın