medyauzmani.com

Elon Musk anketi Ukraynalıları yükseltti! saldırgan tepki


Twitter paylaşımlarıyla sık sık gündemde. elon musk, son paylaşımıyla yeniden gündemde. Tesla CEO’sunun Twitter hesabı Rusya’nın Ukrayna’daki eylemleri Bitirmek için düşüncelerini paylaştığı bir anket yaptı. Tartışmalı anketin ardından Ukrayna Devlet Başkanı ZelenskiyCevap gecikmedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, Elon Musk lehine referandum düzenledi.

24 Şubat’ta Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları devam ederken, Ruslar 30 Eylül’de Ukrayna’nın bazı bölgelerini işgal etti. hakimiyet altına al. Yaşananların ardından Elon Musk bu alanlarla ilgili bir açıklama yaptı. Bir anket yaptı. Bu anket Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’yi kızdırdı.

Musk, paylaşımında Kırım tehlikede ise Rusya’nın tam seferberlik ilan edebileceğini ve bunun sonuçlanacağını belirtti. Her iki tarafta da büyük kayıplar. Nedenini belirtin. Ayrıca Rusya’nın nüfusu Ukrayna’nın nüfusundan fazla ve Ukrayna’nın nüfusu daha fazla. savaşı kazanman pek olası değil yazdı.

Bu Twitter mesajlarının ardından Musk, takipçilerine bir anket gönderdi. “O zaman şunu deneyelim: Rusya’nın mı yoksa Ukrayna’nın mı parçası olduklarına Donbass ve Kırım’da yaşayan insanların iradesi mi karar verecek?” CEO bu sorudan sonra takipçilerinden biri ‘Evet yada hayır’ Cevap vermelerini istedi.

Elon Musk’ın katılımının ardından Volodymyr Zelensky, kendi hesabından bir anket yaptı. Anketinde takipçileri En çok hangi Elon Musk’ı seviyorsunuz? Soruyu sor. eğer seçenekler “Ukrayna desteği” E “Rusya’yı destekleyin” Cevaplar eklendi. Zelensky’nin araştırmasında çoğunluk “Ukrayna desteği” cevabı verdim.

Bu olayların ardından Ukrayna’dan gelen sert tepkiler büyük ilgi gördü. Çünkü Musk, savaşın başlangıcından bu yana Ukrayna’da yarı halk kahramanı statüsünü kazandı. Elon Musk’ın paylaşımına bir başka tepki de Ukrayna açık sözlülüğü Almanya Büyükelçisi Andrej Melnik’tenMelnyk’in Musk’ın tweetine tepkisini saldırgan bir yanıtla durdurun.

Tepkileri umursamadığını kaydeden Musk, Şubat ayında Rus işgali ile Ukrayna’da internetin kesildiği günleri hatırlattı. “SpaceX, Starlink’i etkinleştirmek ve desteklemek için Ukrayna’da şimdiye kadar yaklaşık 80 milyon dolar harcadı. Rusya’ya desteğimiz 0 dolar. Açıkçası biz Ukrayna yanlısıyız.”

Peki, bu tartışma hakkında ne düşünüyorsunuz? Ukraynalıların tepkisini haklı buluyor musunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın