medyauzmani.com

Elektriğin Mercedes’i Mercedes-EQ kullanıcılara neler sunuyor?

Otomobil piyasası hareketlenmeye devam ediyor. Son zamanlarda birçok otomobil üreticisi içten yanmalı motorlara veda ederek sektördeki elektrik akımını yakalamaya başladı. Bu yöndeki öncülerden biri de Mercedes-Benz. Çünkü Alman fabrikası piyasadaki en büyüğü. elektrikli araç için Marka sahipliği. Bu bağlamda gün geçtikçe popüler hale gelmektedir. Mercedes-EQ modelleri Zirveye çıkıyor ve bu seri elektriğin Mercedes’i olarak nitelendiriliyor.

Mercedes-EQ modelleri kullanıcılara neler sunuyor?

Mercedes-Benz, otomobillerin ve tamamen elektrikli teknolojinin markası Mercedes EQ Ürünler, hizmetler, teknoloji ve yenilik gibi detaylar için kullanıcılara mobil bir ekosistem vaat ediyor. Bugüne kadar kullanılan içten yanmalı motorlardan kaynaklanan çevre kirliliğini özel olarak hedefler. Mercedes EQelektrikli otomobillerinde karbon salınımını sıfıra indiriyor ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak daha temiz bir dünya sloganını benimsiyor.

Bu anlamda Mercedes-Benz, piyasada en fazla elektrikli araca sahip marka konumunda. şirket Mercedes EQ Aile, farklı segmentlerde farklı ihtiyaçlar için. EQA, EQB, EQC, EQE ve EQS İçermek 5 farklı model görüntülenir. SUV tutkunları için EQA kompakt SUV, 7 koltuk seçeneğiyle EQB ve ailenin ilk elektrikli üyesi EQC bulunurken, spor sedan seçenekleri için EQE ve EQS sunuluyor. Araçların menzili motor hacmine ve akü kapasitesine göre değişiklik gösterebilmektedir. WLTPiçin 403 – 649 km menzil içinde.

Bilindiği üzere elektrikli araç sürüş sistemleri, elektrik motoru, yüksek voltajlı batarya, güç elektroniği ve şarj cihazını içermektedir. Böylece araç, yüksek voltajlı bir aküden elektrik alan bir elektrik motoruyla güç alarak hareket edebiliyor. Bu noktada, aracın aküsü elektrik şebekesinin dışındadır ve sürüş sırasında frenlemede enerjiyi geri kazanır (kurtarma). Geri kazanımlı güç sağlayan Mercedes-EQ modellerinin şarj süreleri de etkileyici. Örneğin EQS, Hızlı Şarj (DC) istasyonlarında kapasitesinin %80’ine kadarını yalnızca 31 dakikada şarj edebilir. Bunun dışında diğer modellerdeki şarj süreleri de hızlı şarj istasyonlarında dakika olarak hesaplandığında 31 ile 40 dakika arasında değişiyor.

Mercedes’in sürücülerine sunduğu şarj çözümleri de çok çeşitli. Mercedes-EQ modelleri nerede olursanız olun hızlı ve güvenilir bir şekilde şarj olur ve sürücüleri yarı yolda bırakmaz. Çünkü buradaki en uygun seçeneklerden biri Mercedes Wallbox (ev tipi duvar şarj ünitesi). Bu şekilde her yolculuk, küçük ama akıllı 22 kW şarj istasyonu tarafından şarj edilen tam dolu bir akü ile başlatılabilir.

Maliyet tek seçenek kare duvar Değil. Bu birimi henüz kullanmadınız. eğer yapmazsan Veya arabanızı ev prizi olan herhangi bir yerde şarj etmek istediğinizi söylerseniz, size ayrıca standart bir şarj kablosu (Mod 2) sağlanacaktır. Ancak bu noktada şirket, daha iyi bir sürücü deneyimi için geleneksel ev tipi prizden daha hızlı şarj sunuyor. kare duvar Birlik tavsiye eder. doğal olarak Genel şartlandırma (alternatif akım) şarj istasyonları baypas edilmemelidir. Çünkü evden uzaktaysanız ve ekolayzer Modelinizin pili bitmek üzereyse, diğer elektrikli arabalarda olduğu gibi toplu şarj ağlarından kolayca yararlanabilirsiniz.

Son olarak Mercedes-Benz, elektrikli otomobil trendine ayak uydurmak isteyen ancak henüz elektrikli otomobili olmayan kullanıcılar için “Electric Ready” mobil uygulamasını geliştirdi. Uygulama hem Google Play Store’da hem de App Store’da mevcuttur. ekolayzer modellere Yer değiştirmeye hazır mısınız? karar vermek Yardım Edin. Ayrıca mevcut elektrikli olmayan aracınızı elektrikli araçlarla karşılaştırmanıza ve günlük rutininize uyup uymadıklarını görmenize olanak tanır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın