medyauzmani.com

Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 4090


NVIDIA, uzun zamandır beklenen yeni GeForce RTX 40 serisi ekran kartlarını tanıttı. Önceki modellere kıyasla 4 kata kadar daha fazla performans genişlik ve Orada Lovelace RTX 40 serisinin mimarisine dayalı ana modeli: RTX 4090. Özellikler Dikkat çeker. Ofiste Yeni NVIDIA Teknolojihaberleri.org.tr Grafik Kartı! GeForce RTX 4090 Sürümü Şimdi Mevcut!

Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 4090

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Serinin amiral gemisi, 76 milyar transistör ve TSMC’nin 4nm üretim süreci ile kullanıcıya tanıtıldı. 3. nesil RT çekirdekleri ve 4. nesil Tensor çekirdeklerine ek olarak NVIDIA’nın yeni DLSS 3 teknolojisi, Ada Lovelace mimarisine sahip grafik kartlarıyla birlikte duyuruldu.

GeForce RTX 4090 kutusu açık

RTX 4090, 16384 CUDA çekirdeğine sahip GPU AD102-300 yongasını temel alır ve çalışma frekansı 2520MHz’e ulaşabilir. RTX 3090’a göre 82,6 TFLOPS ve 2,3 kat daha fazla işlem gücüne sahip olan ekran kartı, 24 GB GDDR6X bellek ile geliyor.

Nvidia, uzun süredir sızıntılara sahne olan GeForce RTX 4080 ekran kartını bugün gerçekleştirdiği etkinlikle tanıttı.

Bellek tarafında 1 TB/s bant genişliği sunulurken, 450 Watt TDP Değer, yeni grafik kartının RTX 3090 Ti’ye kıyasla daha fazla güç tükettiği anlamına geliyor.

  • 83 teraflop’a kadar gölgelendirici gücü çok akışlı işlemciler Önceki nesle göre iki kat daha fazla performans.
  • 191 adede kadar aktif ışın izleme teraflop içerir 3. nesil RT çekirdekleri Performans önceki nesle göre 2,8 kat daha fazladır.
  • 1.32 petaflop tensör performansı Tensör çekirdeklerinin dördüncü nesli – FP8 hızlandırma ile önceki nesle göre 5 kat daha fazla performans.
  • GPU kaynaklarını daha iyi kullanmak için gölgelendirici iş yüklerini anında yeniden planlayarak bilgi işlem verimliliğini artırır. Shader Yürütme Yeniden Sıralaması (SER). Işın izleme performansını 3 kat, oyun içi kare hızlarını yüzde 25’e kadar artırır.
  • 2 kat daha hızlı performans Ada Optik Akış HızlandırıcıDLSS 3’ün bir sahnedeki hareketi tahmin etmesini sağlayarak sinir ağının görüntü kalitesini korumasına ve kare hızını artırmasına olanak tanır.
  • Özel TSMC 4N işleme teknolojisi ile sıkı bir şekilde birleştirilmiştir Mimari iyileştirmelerEnerji verimliliğinde 2 kat artış sağlar
  • NVIDIA Çift Kodlayıcı (NVENC), dışa aktarma sürelerini yarıya indirir ve AV1 desteği ekler. NVENC AV1 kodlaması OBS, Blackmagic Design, DaVinci Resolve, Discord ve daha fazlası tarafından onaylanmıştır.

GeForce RTX 4090’ın fiyatı ne kadar?

GeForce RTX 4090’ın fiyatı 1.599$, NVIDIA ise kartı 12 Ekim’de piyasaya süreceğini duyurdu. Tabi bu NVIDIA’nın geliştirdiği referans kartının fiyatı.

GeForce RTX 4090 ve 4080 GPU’lar, ASUS, Colorful, Gainward, Galaxy, GIGABYTE, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY ve Zotac gibi büyük donanım üreticilerinden stok kayıtlı ve fabrikada hız aşırtmalı dahil olmak üzere özel kartlar olarak mevcuttur. Ayak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın