medyauzmani.com

Efsanevi Game of Thrones dizisi hakkında az bilinen 10 ilginç detay


Ya da değil 2011 yılında HBO Kanalda yayın başladı Game of Thrones8 sezon boyunca dünyanın her yerinden izleyicileri ekrana kilitlemeyi başardı. ünlü yazar George RR Martin‘içinde Kar ve ateş hakkında bir şarkı şeyin adı Epik fantastik roman Diziden uyarlanan dizi, Toplam 59 ödül geçmişi olan 2. En Emmy Ödüllü TV Şovu Başlığın sahibi olun.

tamam David Benioff ve DB Weiss tarafından uygulandı Emilia Clarke, Sophie Turner, Kit Harington E Peter Dinklage gibi başarılı oyuncularla Game of Thrones etrafinda Bir sürü bilinmeyen detay Bu diziyi biliyor muydunuz? daha değerli Sizi siz yapacak bu detayları sizin için bir araya getirdik.

Game of Thrones’un detayları bilinmiyor

Yayını sırasında oyuncuları ve hikayesi ile büyük bir hayran kitlesi kazandı. Game of Thrones hakkında 10 ilginç ve az bilinen gerçek

Ünlü “Demir Taht” gerçek kılıçlardan yapılmıştır

Serinin ikonlarından biri oldu demir tahtPopüler inanışın aksine Gerçek kılıçlar, plastik değil yapıldı. İnşaat yakl. iki ay sürer E 2.4 metre bu uzunluk tahtAhşap bir çerçevenin etrafında düzinelerce demir kılıçtan Bulundum. aralarında bile Yüzüklerin Efendisiiçinde dört nala koşan kılıç Ayrıca dahildir.

Yayınlanmamış bir beta bölümü var

Game of Thrones’un detayları bilinmiyor

Oscar ödülü o Tom McCarthy daha önce yönetilen İlk pilot bölüm üretim ekibi tarafından sevmiyorum ve bunun üzerine rafta. Hatta dizinin yaratıcılarından David Benioff O sırada yaptığı açıklamada, “Senaryoyu yazarken tamamen önemli bazı detaylar vardı. atladık. Örneğin kimse pilot bölümü izlemedi. Jaime ve Cersei’nin kız kardeşi olduğunu anlamadı. Aslında bu tam olarak belirlemek istediğimiz bir olay örgüsüydü.”

Raftaki pilot bölümde bazı oyuncular farklıydı

Görünüşe göre yapım ekibi sadece senaryoyu değil, bazı oyuncuların performansını da beğenmiş. Çünkü pilot bölümde hiç yayınlanmadı Jennifer Elle Catelyn Stark, Daenerys Targaryen olarak eğer Tamzin Tüccarı canlandı. Ancak ilk bölüm yayınlandığında bu oyuncuların yerini diziye iz bırakan kişiler aldı. Michelle Fairley E Emilia Clarke Aldım.

Peter Dinklage, Tyrion Lannister’ı ilk etapta sevmedi

Game of Thrones’un detayları bilinmiyor

Game of Thrones’a adeta damga vurdu Vurulan karakterlerden biri Peter Dinklagekendisi için Tyrion lannister Rol teklif edildiğinde ilk etapta hoş karşılanmaz. fantezi türü Kafasında soru işaretleri olan, Uzun sakal ve sivri ayakkabılar Yapım ekibine böyle şeyler istemediğini ifade eden oyuncu, yapımcılar kendisine gerekli garantileri verdikten sonra rolü kabul etti.

Hatta Tyrion Lannister müstehcen ve alkol kişilik olmak Dinklage rolü kabul etti En büyük etkenlerden biriydi.

Arya Stark için doğru oyuncu son dakikaya kadar bulunamadı

Serinin ana karakterlerinden biri Arya Stark Oyuncular için ciddi bir kriz vardı. 2017’de Dizinin yapımcılarından David Benioffİngiltere açıklamalarına göre Arya için 300’den fazla oyuncu Tartışıldı, ancak hiçbiri eşit değildi.

Çekimlerden kısa bir süre önce Fas’a gidiyorum Üreticiler, döküm video konsepti devam etmeye karar verdim. Ancak, ülke internet Yani yavaştı Bir videoyu indirmek neredeyse saatler sürdü. Bu noktada oyuncu Maisie Williams üreticiler videoyu seçin Gönderdim. videodan sonra Arya Stark’ın karakteri belli oldu Etkinlik. Aslında, o zaman yapımcılar Williams’ın videosunu görmek istediler. 40 dakikadan fazla Onları beklediğini söyledi.

Ewan Rayon neredeyse Jon Snow’u oynuyordu

Game of Thrones detayları bilinmiyor

dizide Ramsay Bolton Karaktere hayat vermek Iwan Ryun gerçekte Jon Snow seçmeleri Karaktere katılın. Hatta üretim ekibi tarafından. çoğul oyuncu, Kit HaringtonNe yazık ki, ortaya çıkmasıyla birlikte Şansını kaybetti.

Joffrey Baratheon’u oynayan Jack Gleeson oyunculuğu bıraktı

A'dan Z'ye Taht Oyunları Beilinen

Kral Joffrey Kişiliği ile büyük bir hayran kitlesine ulaşmak Jack GleesonVe 2014 yılında Gösteriden ayrıldıktan 21 yıl sonra Eylemi durdur. Oyunculuk yeteneği sayesinde sadece 8 yıl Keşfetmek Gleesonşimdiden itibaren eğlenceli değildi E akademik kariyeri için odaklanmak istediğini söyledi.

Yaklaşık olarak 6 yıl gibi Uzun süredir ortalarda görünmeyen oyuncu, 2020’de BBC İki kanalda yayınlandı aklını kaçırdı O diziyle geri dönse bile Daha önce olduğu gibi büyük etki yaratılamaz.

Charlie Chaplin’in torunu da dizide rol aldı.

A'dan Z'ye Taht Oyunları Beilinen
Game of Thrones detayları bilinmiyor

Şimdiye Kadarki En Başarılı oyuncular arasında Charlie Chaplin Toronodizisinde de rol aldığını biliyor muydunuz? Talisca Binbaşı Karakteri ile diziye dahil olan oyuncu ben Chaplin’imKısa bir süre sonra diziden ayrıldı.

Yapımcılar Peter Dinklage’a büyük bir şaka yaptı

A'dan Z'ye Taht Oyunları Beilinen

Serinin renkli karakterlerinden biri Tyrion lannisterhayat Ver Peter DinklageVe Yapımcılar tarafından yapılan büyük bir şakaya Immolate. hatırlayacağı gibi Orijinal pilot bölümü iptal et Daha sonra ürün David Benioff oyuncu Arayarak dizini iptal edin dedi Can. bu konuda Çok üzgün oyuncu Yaklaşık olarak Dizi 6 saatliğine iptal edildi Düşünmek.

Game of Thrones aslen bir film dizisiydi.

A'dan Z'ye Taht Oyunları Beilinen
Game of Thrones’un detayları bilinmiyor

TV geçmişi En İyi Ürünler arasında görünür Game of Thrones Yaklaşık olarak film serisi Seyircinin karşısına çıkacak. Aslında o zamanlar projenin beyazperdeye uyarlanabilmesi için, Çok sayıda içerik ve etkinlik. tamamen kaldırma Geldi. Ancak daha sonra yapımcılar bu hamlenin Game of Thrones’u zayıflatacağına inandılar ve proje bir dizi olarak karşımıza çıktı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın