medyauzmani.com

Dünyanın en pahalı oyunu Steam’de listelendi!

Son dönemde yaşanan yüksek dolar kuru ve enflasyon nedeniyle geliştiriciler yayınladıkları oyunları yüksek fiyatlara ülkemize sunmaktadır. Son zamanlarda Steam’de listelenen oyun, global ve Türkiye fiyatlarıyla sosyal medyanın gündeminde.

En pahalı Steam oyunu: Gizli ve Bilinmeyen

ProX adlı bir geliştirici, geçtiğimiz günlerde Steam’de The Hidden and Unknown adlı bir oyun yayınladı. Oyuncunun yaptığı seçimlerle gelişen bir hikayede geliştiricinin geçmişini ve felsefi fikirlerini anlatmakla ilgilidir. Bu yüzden kendi hayatından ilham alıyor.

Gizli ve bilinmeyen steam sayfası

Gizli ve Bilinmeyen, Türkiye 17 bin lirayurtdışındaysanız 2000 dolar fiyata satılıktır. Sanılanın aksine oyun harika grafiklere ve mekaniklere sahip değil. Çünkü sadece metinden ve arka plana yerleştirilmiş bazı görsellerden oluşmaktadır. Henüz oyunu satın alan kimse olmayacak, yorum yok.

TheGamer’a konuşan geliştirici, fiyatın neden bu kadar yüksek olduğu sorulduğunda hayatını çok ucuza satmak istemediğini söyledi. Kendisine göre bunun bir oyundan daha fazlası olduğunu da belirtti.

Fiyatı yüksek bulanlar için kimseyi maddi sıkıntıya sokmak istemediğini söyleyen geliştirici, hikayesinin sadece iki saat uzunluğunda olduğunu belirtiyor. Bu, oyunu 17.000 TL’ye satın alabileceğiniz ve işiniz bittiğinde kolayca iade edebileceğiniz anlamına gelir.

Steam'deki en pahalı oyun: Gizli ve Bilinmeyen

Şu anda Steam’deki en pahalı oyun The Hidden and Unknown’dur. Öte yandan bu durum ilk kez yaşanmıyor. Daha önce birçok geliştirici, çok yüksek fiyatlara oyunları dijital mağazalarda yayınlayarak sosyal medyada gündem oldu.

Gizli ve bilinmeyen sistem gereksinimleri

minimum:

  • ÇALIŞTIRMA SİSTEMİ: Windows 7 veya üstü.
  • şifacı: 1,8 GHz çift çekirdekli işlemci
  • Grafik kartı: Entegre ekran kartı
  • VERİ DEPOSU: 2 GB
  • depolamak: 505 MB kullanılabilir alan
  • DirectX: Versiyon 11

Peki sizler bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce geliştiricinin buradaki amacı nedir? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın