medyauzmani.com

Dünyaca ünlü otomobil devi, elektrikli uçak üretmek için kolları sıvadı!

Stellantis ve Archer Havacılık A.Ş. Dünyanın önde gelen otomotiv gruplarından biri, Midnight’ta elektrikli bir dikey kalkış ve iniş (eVTOL) uçağı üretmek için güçlerini birleştirerek ortaklıklarını genişletme konusunda anlaştıklarını duyurdu.

Stellantis, Archer ile elektrikli uçaklar yapıyor!

Stellantis, Archer’ın Georgia, Covington’da yakın zamanda duyurduğu üretim tesisini kurmak için bir araya geliyor. İki şirket, Midnight Jet’in üretimine 2024 yılında başlamayı planlıyor. Operasyonda güvenli, sürdürülebilir ve sessiz olacak şekilde tasarlanmıştır ve 454 kg’ın (1.000 lb) üzerinde bir yük ile dört yolcu ve bir pilot taşıyabilir.

Midnighter, 100 millik bir menzile sahiptir ve yaklaşık 10 dakikalık bir şarjla yaklaşık 20 millik kısa menzilli yolculuklar için optimize edilmiştir. Şehir içi hava taşımacılığı endüstrisindeki bu benzersiz ortaklık, Midnight Jet’i piyasaya sürmek için her şirketin güçlü yönlerinden ve yetkinliklerinden yararlanacak. Archer’ın kıdemli eVTOL ekibi aktarma organları uzmanlığı ve sertifikası sağlarken, Stellantis gelişmiş üretim teknolojisi, uzmanlık, deneyimli personel ve sermaye ile ortaklık yapacak.

Bu kombinasyon, Archer’ın uçak üretimini hızlı bir şekilde ölçeklendirmeye yönelik pazarlama planlarının karşılanmasına yardımcı olacak ve üretime geçmek için yüz milyonlarca dolar harcamadan Archer’ın pazara giden yolunu geliştirecektir. Stellantis, özel bir üretici olarak Archer eVTOL uçağının seri üretimini hedefliyor.

Stellantis ayrıca, Archer’ın 2023’te ulaşılması öngörülen iş hedeflerine bağlı olarak, Archer’ın çekilmesi durumunda 2023 ve 2024’te gönüllü olarak 150 milyon $’a kadar öz sermaye sağlayacak. Stellantis ayrıca, Archer’ı serbest piyasadan satın alarak stratejik hissesini artırmayı planlıyor. alıcıda stok. Genişletilmiş ortaklığın diğer unsurlarıyla birlikte tüm bu eylemler, Stellantis’i Archer’da uzun vadeli büyük bir yatırımcı yapacak.

Stellantis’in CEO’su Carlos Tavares; “Archer ile son iki yılda yakın bir şekilde çalıştık. Yaratıcılıklarından ve hedeflerine ulaşma konusundaki kararlılıklarından derinden etkilendim. Hissemizi büyütme planları olan stratejik bir yatırımcı olarak Archer ile ortaklığımızı derinleştirmek, Stellantis’in sınırları nasıl zorladığını gösteriyor. Yollardan gökyüzüne sürdürülebilir hareketlilik sağlamak Archer’ı destekleyerek Üretim uzmanlığımızla Stellantis’te geleceğin mobilitesini şekillendiriyoruz.” dedi.

Archer’ın kurucusu ve CEO’su Adam Goldstein; “Stellantis’in pazara giden yolda Archer’ı tutarlı bir şekilde desteklemesi ve bizimle Midnight Jet’i üretmek için güçlerini birleştirmesi, Archer’ı pazarda ilk olma konusunda güçlü bir konuma getiriyor. İki şirket birlikte, nadir görülen bir şeyi gerçekleştirmek için bu önemli adımları atıyorlar. kentsel hareketliliği yeniden tanımlama fırsatı.”

Stellantis, 2020’den beri çeşitli ortak girişimler olarak Archer’ın stratejik ortağı ve 2021’den beri yatırımcıdır. Bu süre zarfında Archer, Stellantis’in üretim, tedarik zinciri ve tasarım alanındaki derin deneyiminin yanı sıra Archer’ın eVTOL’u tasarlama, geliştirme ve pazarlama çabalarından yararlandı. uçak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın