medyauzmani.com

Drift canavarı Renault R5 Turbo 3E’nin tanıtımı!


Son zamanlarda, yeni Renault otomobilinin bazı resimleri ortaya çıktı. Aracın tasarımı nedeniyle görenler doğruluğuna inanmasa da şirket resmi olarak tanıttı. Rica etmek Renault R5 Turbo 3E Konsept özellikleri…

Elektriğin gücünü hissedin! Renault R5 Turbo 3E Özellikleri!

Renault, biraz retro bir tasarıma ve eski bir tasarıma sahip yeni bir konsept otomobil olan R5 Turbo 3E’yi tanıttı. Bu tamamen elektrikli araç 280 kW veya 380 beygir güç üretebilir. Tork 700 Nm.

Renault R5 Turbo 3E

Bu arabanın ara sıra kullanım için değil, pistte el ele gitmek isteyenler için geliştirildiğini görüyoruz. İçerisinde fabrika devrilme kafesi bulunmaktadır. Cam yerine cam elyafı gibi plastik pencereler isteğe göre konulabilir. Dolayısıyla kara ırklarına yeni bir soluk getireceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Belirtildiği gibi, birçok eşya önceden düşünülerek araca yerleştirildi. Bu, karbon kanattan jant korumasına kadar her şeyi içerir. Renault’ya göre otomobilin içinde iki adet 140 kW’lık motor bulunuyor.

Her ikisi de arkada bulunur. Araç aynı zamanda arkadan çekişlidir. Hızlanma sırasında ayaklarınızın altında hissedeceğiniz 700 Nm tork, sık sık drift yapmanızı sağlar. Menzil tarafında ise 42 kWh pil olduğundan bahsediliyor. Ancak bu alan ihtiyaca göre düzenlenmesi için de uygundur.

Otomobil 1.5 ton ağırlığında olmasına rağmen bunun 520 kilogram gibi önemli bir kısmı 42 kWh pillerden kaynaklanıyor. Ancak elektrikli otomobillerin doğası gereği bu, performansı engellemez.

Çünkü otomobil 0’dan 100 km/s hıza 3.5 saniyede çıkabiliyor. Program üzerinden maksimum hızın 200 km/s ile sınırlandırıldığı bildiriliyor. Ancak bahsedildiği gibi bu araba aslında yüksek hız için değil, pist ve drift için üretilmişti.

Renault R5 Turbo 3E’nin özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın