medyauzmani.com

Dodge Charger Daytona elektrikli prototipini inceledik

Efsanevi Amerikan arabaları elektrikli versiyonlarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu videoda Dodge Charger Daytona Electric prototipine bir göz atıyoruz.

Elektrikli Dodge Charger Daytona’yı CES 2023’te inceledik

Geçtiğimiz yıl konsept görselleri paylaşılan yeni nesil Dodge Charger Daytona, CES 2023 etkinliğinde otomobil tutkunlarıyla buluştu.Amerikan arabaları denilince akla gelen ilk modellerden biri olan Dodge Charger, görüntüsüyle ziyaretçilerin beğenisini kazanmayı başardı. elektrikli versiyon.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Modern tasarım diliyle dikkat çeken Dodge Charger Daytona’da ön ızgaradan kaputa kadar hava akışını sağlayan R-Wing adı verilen bir bölüm bulunuyor. Aracın aerodinamik yapısını bir üst seviyeye taşıdıklarını söyleyen firma, performans konusunda da oldukça iddialı.

1968 Charger’a benzerliğiyle dikkat çeken model, 1962’den 1976’ya kadar en güçlü modellerde karşımıza çıkan Fratzog logosuyla ayrılıyor. Otomobilin arka kısmında ise 1966 Charger’tan ilham alan tasarım çizgileri karşımıza çıkıyor.

Yeni nesil 400 Volt elektrikli araç teknolojisi ile donatılan otomobil, iki farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. Giriş seviyesi model, 455 beygir (340 kW) güç üretebilecek. Diğer versiyonda ise 590 beygirlik (440 kW) bir motor kullanılacak. Otomobilin dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacağını belirtmekte fayda var.

Dodge’un yeni elektrikli otomobil modelinde sunduğu bir diğer özellik ise Fratzonik oda egzozu Buna egzoz sistemi deniyordu. Aktarma organlarından gelen doğal sesleri geliştirmek için ayar ve amplifikatör odalarına sahip olan sistem, üretilen desibel cinsinden mevcuttur. Hellcat modelleriyle aynı seviyede ses çıkaracak

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın