medyauzmani.com

Disney+, Disney+ Basic planını reklamlarla duyurdu!

Dünyanın en popüler dijital içerik platformu Disney+, Netflix ile rekabet etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde abonelik fiyatlarını yükselten şirket, ücretleri yüksek bulan kullanıcılar için reklamlı Disney+ Basic planını devreye soktu.

Disney +, Disney + Basic’i piyasaya sürdü

Bu yılın ortalarında Türkiye’ye giriş yapan Disney+ büyük ilgi gördü. Öyle ki ülkemizde 2 milyondan fazla abonesi bulunan şirket, dünya çapında 221 milyon kullanıcıyla Netflix’i geride bıraktı.

Disney + Temel ve Disney + Premium

Disney, “Disney + Basic” adını verdiği reklam aboneliğini ABD’de ilk kez 7,99 dolardan başlattı. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre plan önümüzdeki yıl diğer ülkelere de yayılacak.

Disney+ temsilcisi Michael Powell konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Bugünkü lansman, Disney+ için belirleyici bir anı işaret ediyor ve tüketicilerin tercihlerini öne çıkarıyor. Bu yeni reklam destekli abonelikle, tüketicilere The Walt Disney Company’nin sunduğu muhteşem hikaye anlatımının tüm genişliğinin ve derinliğinin keyfini çıkarmaları için daha da fazla esneklik sunabiliyoruz.

Michael Paul

Disney + Basic neler sunuyor?

Reklamlı plan, abonelerine IMAX Enhanced ile Full HD, HDR10, 4K Ultra HD, Dolby Vision ve yüksek kaliteli video sunuyor. Ayrıca diğer paketlerde olduğu gibi tek hesap üzerinden aynı anda 4 cihaza kadar izleme imkanı sağlamaktadır. İçerikle ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur.

disney

Paketteki reklamların süresinin 15, 30 veya 45 saniye olacağı ve saatte maksimum 4 dakika süreceği belirtiliyor. Plan; GroupWatch, SharePlay ve Dolby Atmos özelliklerini içermiyor ancak bir sözcünün açıklamasına göre bunların gelecekte kullanıma sunulacağı söyleniyor.

Netflix Reklam Planı ve Disney + Basic

avantaj Netflix +
video kalitesi 720p HD IMAX Gelişmiş Full HD, HDR10, 4K Ultra HD
reklam uzunluğu 15 ila 30 saniye içinde
Saatte 4-5 dakika reklam
15, 30 veya 45 saniye
Saatte 4 dakika reklam
eşzamanlı izleme En fazla bir kişi 4 kişiye kadar
Fiyat (ABD) $6.99 7,99 $

Raporlara göre Disney+, abone kayıpları nedeniyle 1,5 milyar dolar zarar etti. Bu nedenle, Disney + Basic şirket için yeni gelir potansiyeli yaratabilir. Öyle ki araştırma firması Kantar’a göre Disney+ abonelerinin yüzde 23’ü fiyat artışıyla birlikte bu plana geçiş yapabildi.

Peki sizler bu dava hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın