medyauzmani.com

DataFlowX kurum içi üretim siber güvenlik çözümleri Tech Data ile dünyaya açılacak


2021 yılında dünya çapında siber güvenlik ihlallerinin sayısının 40 milyarı aştığı tahmin ediliyor. Küresel siber güvenlik pazarı da siber güvenlik ihlalleri ve yeni nesil tehditler konusunda artan farkındalık nedeniyle son 10 yılda hızla büyümüştür. Öyle ki, küresel siber güvenlik pazarının 2029 yılına kadar yıllık %13,4 büyüme oranıyla 376,3 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Hızla büyüyen bu global pazarda ülkemizde yerli üretim çözümlerin daha fazla pay almasını sağlayacak harika bir işbirliğine imza atıldı.

DataFlowX ürünleri Tech Data ile dünyaya açılacak

Dünyanın önde gelen bilişim çözümleri distribütörü Türkiye’nin Tech Data A TD SYNNEX Şirketi (NYSE: SNX) ile yeni siber güvenlik çözümleri sunan teknoloji üreticisi DataFlowX, dağıtım anlaşması imzaladığını duyurdu. Bu anlaşma ile DataFlowX’in Sıfır Güven Mimarisi yaklaşımıyla geliştirdiği, kritik altyapıların korunmasını ve ağlar arası güvenli veri iletişimini sağlayan yeni nesil siber güvenlik çözümleri orta vadede önce Türkiye pazarına, ardından küresel müşterilere sunulacak. TechData aracılığıyla.

Behçet Yumerkali, Tech Data A TD SYNNEX Company Türkiye Genel Müdürü İşbirlikleri hakkında şunları söyledi: “BT ekosisteminin önde gelen küresel distribütörü ve çözüm toplayıcısı Tech Data A TD SYNNEX Company Turkey olarak, müşterilerimize teknolojilerinin değerini en üst düzeye çıkarmak için 100’den fazla ülkede 150 binden fazla müşteri sunuyoruz. yatırımları, iş sonuçlarını ortaya koymak ve fırsatları keşfetmek Büyüme, yenilikçi çözümler sunuyoruz.

Elbette tüm bunları yaparken siber güvenlik de en önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor. Günümüzde siber güvenliğe yönelik en belirgin yaklaşımlardan biri güvensizlik mühendisliği yaklaşımıdır. Genel olarak, güvenlik sistemleri bir ihlal tespit etmedikçe bir ağın güvenli olduğu varsayılır, ancak sıfır güven mimarisi yaklaşımı, bir ihlal tespit edilmese bile bir ağın her zaman güvenli olmadığını varsayar.

Her işlemin, verinin ve kimliğin güvenilmez olduğunu anlar. Tüm dünyada hızla benimsenen bu yaklaşıma göre yerel imkanlarla ürünler üretmesini DataFlowX için çok önemli buluyoruz. Çünkü hedeflerimizden biri siber güvenlik alanında çalışan yerel kurumların büyümesini ve küreselleşmesini desteklemektir.

Tech Data A TD SYNNEX olarak hedefimiz, 600’den fazla iş ortağının güçlü yönlerimizi kullanması ve veri ekonomisindeki değeri en üst düzeye çıkarmasıdır. Bu noktada birçok farklı sektörde yerli DataFlowX ürünlerini önce ülkemizde yerleştirmeyi, ardından yurt dışında kullanımlarını yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

Anlaşma hakkında yorum yapın DataFlowX Genel Müdürü Burak Shifter “Hızla gelişmeye devam eden dijital dünya, hayatımızın her alanına kolaylık getirirken büyük riskleri de beraberinde getiriyor.

Teknoloji, kuruluşların dijital ortamdan güvenli bir şekilde verileri yakalaması, işlemesi ve depolaması, ilgili birimlere hızlı bir şekilde iletmesi ve bu akışın asla kesintiye uğramamasını sağlaması için tüm hizmetlerin merkezidir. Ancak günümüzde sistem entegrasyonu ihtiyacı, hassas ve kritik ağların tamamen kapalı kalmasını imkansız kılıyor.

Bu, Sıfır Güven Mimarisinden ödün vermeden veri alışverişi gerçekleştirmek için hassas ağlar için yeni nesil çözümler gerektirir. Enerji, finans, üretim ve savunma sektörlerindeki kuruluşların bu ihtiyacı doğrultusunda, DataFlowX olarak ilk ve tek yeni nesil veri olan DataDiodeX’ten oluşan güvenli ağlar arası bilgi ağ geçidi çözümlerimiz aracılığıyla hassas ve kritik bilgileri ulaştırıyoruz. iç pazarda diyot ve ağlar arasında bir güvenlik ağ geçidi olan DataBrokerX. Ağlar için fiziksel ve donanım tabanlı izolasyon sağlıyoruz.

Bunu yaparken de bu güvenlik önleminden taviz vermeden verilerin güvenli bir şekilde değiş tokuş edilmesini sağlıyoruz. İş ortaklarımızın sunduğumuz tüm bu çözümlerden kolay, verimli ve güvenli bir şekilde yararlanabilmeleri ve siber savunma çözümleriyle güvenlik portföylerini geliştirebilmeleri için, BT ekosisteminin önde gelen global distribütörü ve çözüm toplayıcısı Tech Data ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. “dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın