medyauzmani.com

Cryptocurrency ile Satın Alabileceğiniz En İlginç Ürünler


Kripto para birimine yatırım yapan insan sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle Doğu Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok yerde Bitcoin kabul görmektedir. Bu nedenle market alışverişi dahil birçok şey satın alırken bu ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

Hangi ülkede bulunduğunuza bağlı olarak, kabul edilen kripto para birimi büyük ölçüde değişebilir. Öyle ki birçok ülke kendi kripto paralarını tanıtma çalışmalarına devam ediyor. Ama bunun için endişelenmene gerek yok. Çünkü kripto para borsası 7 gün 24 saat işlem yapmaya devam ediyor.

Kripto para birimi nedir?

Kripto para, işlemleri güvence altına almak için kriptografi kullanan dijital bir varlık olan nakit paraya sanal bir alternatiftir. Bunu bir tür sanal dijital para birimi olarak düşünebilirsiniz. Elektronik para ve bankacılık hizmetlerinden farklı olarak merkezi bir konuma sahip değildir.

Kriptoda Kaldıraç İşlemlerinde Hatalar

Bitcoin, 2009 yılında Satashi Nakamoto tarafından oluşturulan ilk versiyondur. Geçtiğimiz 12 yılda piyasada birçok farklı versiyon ortaya çıktı. BTC dışındaki coinleri genel olarak altcoin olarak adlandırabiliriz. Bugün, kripto para borsasında işlem gören tüm madeni paraların toplam değeri 1-2 trilyon doları aştı. Ve bu borsa 7/24 aktif olduğu için değeri anında değişebiliyor.

Cryptocurrency ile satın alınabilecek en ilginç ürünler

Yurtdışında karşılaşabileceğiniz birçok firma ve kuruluş, müşterilerine yeni ödeme yöntemleri sunmaya çalışıyor. Bunlar arasında başta Bitcoin olmak üzere birçok alternatif para birimi bulunmaktadır. Kripto para ile satın alabileceğiniz ürünlere bir göz atalım.

Cümleler

Bitcoin ile Tesla elektrikli araba alabileceğiniz haberlerini duymuş olabilirsiniz. Aynı şekilde, Avrupa’da yaşıyorsanız, üçüncü taraf web siteleri aracılığıyla bir BMW veya Mercedes satın alabilirsiniz. Yakın gelecekte birçok markanın bu ödeme yöntemine kapılarını açması bekleniyor.

Tesla Siber Kamyon

Bu işlemleri yaparken adres ve göndereceğiniz tutarı tekrar tekrar kontrol etmenizde fayda var. Çünkü pek çok Tesla müşterisi, özellikle Amerika’da yaşayanlar, yanlış miktar veya yanlış adrese gönderim nedeniyle araçlarını alamamış ve yatırımlarını kaybetmişlerdir.

mobilya

New York’ta popüler olan mobilya mağazası Fancy, yalnızca çevrimiçi satış yapıyor. Müşterilerine bir nebze olsun kolaylık sağlamak amacıyla şirket, ödeme yöntemlerine Bitcoin ve Bitcoin Cash seçeneklerini şimdiden ekleyebildi.

mobilya

Dünyanın farklı yerlerinde Bitcoin ve farklı altcoinleri kullanarak alışveriş yapabileceğiniz mobilya mağazaları bulunmaktadır. Ancak, pek çoğu doğrudan Bitcoin ödemelerini kabul etmiyor. Bunun yerine, kriptolarınızı hediye kartlarına veya depolama kuponlarına dönüştürmenize olanak tanır.

Gıda

Amerika’da pizzacıya gittiğinizde kredi kartı ile ödeme yapıyormuş gibi Bitcoin kullanamazsınız. Ancak, Lightning Pizza gibi bir uygulamayla kripto paranızın bir kısmını Domino’s Pizza’ya aktarabilirsiniz. Ardından dilediğiniz kadar sipariş verebilirsiniz.

Pizza

Fast food dünyasında işler biraz daha iyi gidiyor. Örneğin, Subway gibi restoranlar Bitcoin ile ödeme kabul ettiklerini duyurdular. Bu trende katılan firma sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

çorap

Ayaklarınızı sıcak tutmak için kripto hesabınızı da kullanabilirsiniz. MtSocks, ödeme yöntemlerine Bitcoin’i de ekledi. Ancak, yatırımınızı yalnızca çorap satın almak için kullanmayı düşünüyorsanız, Unisocks Exchange dijital para birimi faydalı olacaktır. Tek yapmanız gereken dijital cüzdan hesabınızı bağlamak ve sipariş gönder düğmesine basmak.

etkinlik biletleri

Oakland A, Dallas Mavericks ve Miami Dolphins gibi şirketler, sadece bitcoin değil, aynı zamanda Ethereum ve Litecoin gibi altcoinlerde de ödeme yapmanızı sağlar. Hatta bu konuda bazı motivasyon çalışmaları ve çeşitli kampanyalar yapılıyor.

Örneğin kripto para ile aldığınız spor biletlerinde belirli fiyatlarda indirim yapıyorlar. Aynı şekilde Manhattan’da yaşıyorsanız, Blockparty gibi şirketler aracılığıyla kripto para birimi ile ödeme seçeneğini kullanarak konser, tiyatro ve sinema biletlerini indirimli olarak alabilirsiniz.

tatil paketi

Birkaç farklı havayolu, özellikle CheapAir, Bitcoin ile ödeme kabul ediyor. Benzer şekilde, Expedia gibi seyahat acenteleri de kripto para birimi ile rezervasyon yapmanızı sağlar.

Bir seyahat acentesinden Vegas’a uçak bileti aldıysanız, şanslısınız. Çünkü Bitcoin ATM’leri şehrin her yerinde mevcuttur. Golden Gate gibi birçok otel, doğrudan kripto cüzdanınızdan ödeme yapmanızı sağlar.

Kahve

Bakkt ve benzeri bazı uygulamalar sayesinde Bitcon veya Bitcoin Cash kullanarak doğrudan yurt dışındaki Starbucks şubelerinden kahve satın alabilirsiniz. Öncelikle uygulama içerisinde kripto para hesabınızdan hesabınıza transferi tamamlıyoruz. Ardından aktarılan uygulama tutarını Starbucks Kartlarına aktarabilirsiniz.

parşömen

2014 yılında New York’taki King’s College, öğrenim ücretleri için Bitcoin’i kabul etmeye başladı. Bundan sonra birkaç farklı okul buranın izinden giderek ödeme yöntemlerine kripto para seçeneğini ekledi.

Pek çok kişi bu ödeme yöntemini kullanmaya başladıktan sonra kurumlar, okul içindeki diğer ödemelere, özellikle de öğrenci kredilerine kapılarını açtı. Ancak Bitcoin’in değerinin geçici olarak değişebileceğini unutmayın. Buna bağlı olarak okula ödemeleriniz artabilir veya azalabilir.

Ülkemizde birçok kişi kripto paraları yatırım aracı olarak görmektedir. Sadece Bitcoin değil, alternatif para birimlerine olan ilgi de artıyor. Ancak Japonya ve Amerika’dan sonra çeşitli Avrupa ülkelerinde bir yatırım aracı olmasının yanı sıra bir ödeme yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Bu ülkelerde aklınıza gelebilecek her şey için kripto para birimini kullanabilirsiniz. Doğrudan ödeme seçeneği olmasa bile bu işlemleri bir uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yani sadece bireysel olarak değil, şirketiniz için uluslararası bir anlaşmayı uygularken de kullanabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın