medyauzmani.com

Crypto.com yanlış hesaba 400 milyon dolar gönderdi

Kripto para dünyası son günlerde FTX krizine saplanırken, bir başka gelişme daha oldu. Crypto.com’da Oldu. Farklı bir kripto para borsasına 320.000 Ethereum (416 milyon dolar) gönderen Crypto.com, kripto fonlarını geri almayı başardı. İşte iki borsa arasındaki garip Ethereum transferi.

Crypto.com yanlış cüzdana gönderdiğiniz parayı geri almayı başardı

Crypto.com CEO’su Chris Marsalek tarafından doğrulanan olay, geçtiğimiz haftalarda meydana geldi. Şirketin soğuk (çevrimdışı) cüzdanına gönderilecek olan 320.000 ETH, farklı bir platforma aktarıldı. Geçit 416 milyon dolar, kurumsal hesabı tarafından yönetilen bir adrese iletildi.

Gate.io’dan 320.000 Ethereum kurtarmayı başaran Crypto.com, aslında bu olayı açıklamadı. Ancak, FTX kısa süre önce iflas başvurusunda bulunduktan sonra şirket, soğuk cüzdanlarını daha şeffaf hale getirmek zorunda kaldı.

Crypto.com işlemlerini inceleyen Conor Grogan isimli bir kullanıcı, borsanın 21 Ekim’de Gate.io’ya 320.000 Ethereum aktardığını kaydetti. Bu miktarın şirketin sahip olduğu Ethereum’un yüzde 80’ini oluşturduğu göz önüne alındığında, yatırımcılar arasında merak uyandırması doğal görünüyor.

CEO Marszalik, konuyla ilgili yorumlarda, Crypto.com’un yaklaşık bir hafta sonra Ethereum’u geri aldığını ve 285.000 Ethereum’u bir soğuk cüzdana ve 35.000 Ethereum’u başka bir soğuk cüzdana taşıdığını belirtti.

Olayın ardından Gate.io, transferi doğruladı ve işlemde bir hata olduğunu söyledi. Firma ile iletişime geçtikten sonra paranın hızlı bir şekilde iade edildiğini belirtti.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın