medyauzmani.com

Counter Strike 2 hileye izin vermeyecek! Yeni sistem geliyor

Counter Strike gibi işlerde oyuncuların en yaygın şikayeti hile yapmaktır. Zira bu tarz rekabete dayalı oyunlarda hile yapmak hem oyunun eğlencesini bozuyor hem de oyuncuları olumsuz etkiliyor. Tabii geliştirici firmalar da bu durumu engellemek için çeşitli önlemler alıyor. Counter Strike 2 için yapılacak son işlemler ortaya çıktı.

Bu konuda ilk oyundan itibaren test edilecek olan Valve, bu nedenle yeni oyun için daha kapsamlı bir çalışma yapmış durumda. Ortaya çıkan detaylar üzerinden yeni hile önleme sisteminin nasıl çalıştığına bir göz atalım.

Counter-Strike 2’de hile önleme sistemi nasıl çalışacak?

Yeni sistem bize bir yerlerden tanıdık geliyor. Hile sistemi üzerindeki dosyalara bakacak olursak Valve, daha önce Valorant üretiminde kullanılan hile tespit sistemine benzer bir sistem kullanacak.

Bu sistemde oyuna girişte veya oyunun herhangi bir aşamasında hile yapıldığı tespit edilirse oynanan maç iptal edilir. Söz konusu sistemin VAC yani Valve Anti-Cheat’e entegre edildiğinden ve Valorant’ın yapımında olduğu gibi oyunda hile tespit edildiğinde devreye gireceğinden bahsediliyor.

▼ İlgilenebilir

Bulunan kodlara baktığımızda hile tespit edildiğinde oyunculara “Bu maç VAC Live tarafından iptal edilmiştir” mesajının gösterileceği görülmektedir. Alınan aksiyonun oyunda hile yapılmasını engelleyip engellemeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Valorant, Vanguard aracılığıyla geliştirdiği bu hile önleme sisteminde başarılı olmuştur. Counter Strike 2 hilelerle aynı başarıyı yakalar mı diye sorarsanız oyunun çıkmasını beklemeniz gerektiğini söyleyeceğim.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın