https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » ChatGPT, Microsoft Azure’a eklendi! Ayrıntılar burada

ChatGPT, Microsoft Azure’a eklendi! Ayrıntılar burada

2015 yılında Elon Musk OpenAI tarafından kurulan Microsoft ile ilişki büyümeye devam ediyor. Sonunda Microsoft’tan 10 milyar dolar Planlı bir yatırım olduğu söylenen OpenAI, yeni bir iş birliğini duyurdu. Şirketlerin yapay zeka ile verileri düzenlemesine yönelik olarak gelecekte ChatGPT’yi de içerecek olan Azure Projesi bu hafta kullanıma sunuluyor. Detaylar burada…

ChatGPT, Microsoft Azure’a eklenecek!

Microsoft bir yılı aşkın süredir test ediyor. ziyaret ettim Bu hafta projesini başlatıyor. Proje boyunca metin tanımlarından görüntüler oluşturabilme ver ona Yapay zeka gibi yapay zekayı kurumsal bulut sistemlerine entegre ederek şirketlerin yapay zeka ile verileri daha kolay işleyebilmesini sağlamak. Azure OpenAI Hizmeti, GPT-3.5Ve kodeks E ver ona Yapay zeka modellerine sahiptir. Yakında, popüler ve tartışmalı sohbet robotu ChatGPT, Microsoft Azure’a eklenecek.

sohbet microsoft

Azure OpenAI’nin lansmanı, Microsoft çevresinde daha fazla OpenAI entegrasyonu söylentilerinin ardından geldi. Şirket hakkında söylentiler bing arama motoruna sohbet etmekGoogle’ı entegre ederek Google ile rekabet etmeye ve bazı yapay zeka teknolojilerini Office, Word ve Powerpoint gibi uygulamalarına entegre etmeye çalışacak.

Ayrıca şirket, Microsoft için ChatGPT’nin “GPT 3.5’in değiştirilmiş versiyonuile geleceğini söyler. Yani ChatGPT, son tartışmaların ana nedenidir. Güvenilirlik sorunu Bu şekilde çözülebilir. Son olarak Dünya Ekonomik Forumu’na katılan Microsoft CEO’su Satya Nadella, OpenAI ve ChatGPT’nin Microsoft’a entegrasyonu hakkında konuştu. Nadella şu ifadeleri kullandı:

“Her Microsoft hizmeti, ortaya çıkan ürünü tamamen dönüştürmek için aynı yapay zeka teknolojilerinden bazılarına sahip olacak. Gerçek ekonomik büyümeyi sürdürebilmemiz için üretkenliği gerçekten dönüştürebilecek bir şeye ihtiyacımız var.”

Microsoft’un açıklamasına göre hizmet Kullandıkça öde Kendi fiyatlandırma politikası ile çıkış yapacak. Yani firmalar almak istedikleri hizmetin bedelini ödeyeceklerdir. Hizmet şu anda genel kullanıma sunulmuş olsa da, özel bir kayıt gerektirir ve ücretsiz deneme sürümü mevcuttur.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? ChatGPT’nin Microsoft Azure’a eklenmesi sizce başarılı olur mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın