medyauzmani.com

ChatGPT bazı okullarda yasaklanmıştır! – Teknolojihaberleri.org.tr

San Francisco’da yerleşik AI’yı aç şirket tarafından geliştirilen sohbet etmekKullanıcılarıyla çeşitli konularda sohbet edebilen bir yapay zekadır. Son günlerde popülaritesi artan bot, birçok konuda tartışmalara yol açarken, yeni bir yasakla gündeme geldi. Öyle ki bazı okullarda ChatGPT yasak.

ChatGPT, New York okullarında yasak!

New York Şehri Eğitim Bakanlığı, AI tabanlı bir botun öğrenci eğitimine zarar vereceği endişesi nedeniyle ChatGPT’yi yasakladı. Bot artık New York’taki okullardaki ağlarda ve cihazlarda kullanılamayacak. Bölüm sözcüsü Gina Lyle’a göre, Emniyet E Sağlık Kesin olmadığı için böyle bir karar alındı.

sohbet etmek

Lyle yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu karar, öğrencilerin öğrenimi üzerindeki olası olumsuz etkiler ve içeriğin güvenliği ve doğruluğuyla ilgili endişelerden kaynaklanmaktadır. Araç, sorulara hızlı ve kolay bir şekilde yanıt verebilmesine karşın, akademik ve mesleki eğitim için gerekli olan eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmemektedir. ömür boyu başarı.”

Bu kararın başka şehirlerde de alınıp alınmayacağı henüz belli değil. Ancak birçok öğretmene göre bu yapay zeka düşünme E problemlerin çözümü becerilerini geliştirmelerini engeller. ChatGPT’nin ayırt edici özellikleri, herkesin insan benzeri bir dilde erişebilmesi ve sorulara yanıt verebilmesidir. Araç, yalnızca İnternet’te bulunan verileri kullanarak çeşitli konuları tartışabilir.

Ancak ChatGPT, tüm yeni nesil AI dil sistemlerinde bulunan yaygın hataları da içerir. Yalnızca internette mevcut olan verileri kullandığı için çok fazla yanıt verir. Cinsiyete dayalı ayrımcılık E ırkçılık Hükümler dahil. Ayrıca birçok konuda yanlış cevaplar verebilir. Bu nedenle birçok öğretmen, eğitimde ChatGPT gibi yapay zekayı kullanmakla ilgileniyor.

Bu görüşten bağımsız olarak, görüşün diğer bir kısmı da ChatGPT’nin gelecekte de uygulanacağı yönündedir. Vikipedi gibi daha önceki teknolojilere benzer bir şekilde eğitime uyum sağlayabileceğini Ancak bu teknolojilerin ilerlemesi biraz zaman alacak gibi görünüyor. Bu nedenle, yakın gelecekte yapay zeka yardımıyla görevlerin engellenmesi gibi önlemlerin getirilmesi muhtemeldir.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Yapay zekanın eğitimde kullanılabileceğini düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın