https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Canon EOS R8 ile tanışın! İşte özellikler

Canon EOS R8 ile tanışın! İşte özellikler

kanon. Teknolojiyi EOS R6 Mark II’den devralan yeni bir tam çerçeve aynasız fotoğraf makinesi EOS R8 kamerasundu. Kompakt bir tasarıma, 24,2 MP tam çerçeve CMOS sensöre, yüksek ISO sensörüne ve geliştirilmiş dinamik aralığa sahip olan EOS R8, hem aksiyon hem de manzara fotoğrafçılığında öne çıkıyor.

Full frame görüntü kalitesinin tüm avantajlarını sunan EOS R8, EOS R6 Mark II ile aynı çözünürlüğe ulaşabiliyor. 24,2 Megapiksel Tam Araba CMOS Sensörü var.

Canon EOS R8 özellikleri

Hızlı okuma ile 40 fps’de sürekli çekim ve 102400’e kadar yüksek ISO hızlarında düşük kumlanma sağlayan dönmeyen deklanşör gibi birçok gelişmiş özelliğin kullanılmasına olanak tanır.

Böylece kullanıcılar, loş ışıklı ve hareketli ortamların fotoğrafını çekerken rahatlıkla kullanabilirler. Geliştirilmiş dinamik aralık, ayrıca çarpıcı renklere sahip çarpıcı fotoğraflar sağlar.

Kart ve pil dahildir yaklaşık 461g EOS R8, Canon’un bugüne kadarki en hafif tam çerçeve EOS R sistem kamerasıdır. 132,5 x 86,1 x 70 mm Bu kompakt fotoğraf makinesi, diğer profesyonel sınıf özellikleri kompakt gövdesinde toplar.

Sezgisel bir arayüz, fotoğraf ve video çekmek için 12 moda sahip kullanışlı bir mod kadranı ve fotoğraf ile video arasında geçiş yapmak için özel bir düğme ile kameranın hareket halindeyken kullanımını kolaylaştırır.

Geliştirilmiş EOS R8 sensör, net ve ayrıntılı video içeriği için 6K sensör verilerinden örneklenen tam genişlikte 4K ve 60p görüntüleri kaydetmenin yanı sıra ağır çekim videolar için 180 fps Full HD kayıt yapabilir.

Videografi becerilerini geliştirmek isteyenleri desteklemek için bu kamera, post prodüksiyonda daha geniş dinamik aralık ve daha fazla esneklik sağlayan Canon Log 3 in 10-bit YCbCr 4:2:2 H.265 dahili kaydı destekler.

Alternatif olarak, bir HDR iş akışı kullananlar, uygun HDR PQ ve HDR Video modlarını seçebilir ve uyumlu cihazlar için çıplak bir HDMI çıkışı üretebilir. EOS R8, siz odak mesafesini ayarlarken görüş açısındaki değişiklikleri telafi eden işlevi sayesinde hareket kaydı sırasında odak kesintisini önler.

Ayrıca normal videoların iki katına kadar kayıt süresi sunarak vlog veya etkinlik fotoğrafçılığı için ideal bir seçimdir.

EOS R8, elektronik deklanşörle 40 fps’de bile 0,03 saniyeden daha kısa sürede odaklanır. Bu akıllı sistem, hayvanlar, araçlar ve insanlar dahil olmak üzere çeşitli hedefleri algılar ve izler ve hassas odaklama için kafa, yüz ve göz algılama özelliğine sahiptir.

Gelişmiş iletişim yetenekleri

Dahili 2,4 GHz Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı ile kullanıcılar çalışmalarını kolayca paylaşabilirken, EOS R8, iOS MFI sertifikalı özelliği sayesinde iPhone kullanıcılarının doğrudan indirmesine ve işlem yapmasına olanak tanır.

EOS R8, USB Video Aygıtı Sınıfı (UVC) / USB Ses Aygıtı Sınıfı (UAC) desteğiyle bir web kamerası olarak kullanılabilir.

Küçük ve hafif günlük zum lensi

RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM, 2x yakınlaştırma ve 24-50mm odak uzaklığı ile küçük ve hafif bir lens olarak öne çıkıyor. Özellikle portre çekerken, iç mekanlarda veya seyahat ederken kullanıcıların fotoğrafçılık ve videografi becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Görüntü sabitleme özelliği ile içerik üreticilerinin ve fotoğrafçıların düşük ışıkta tripoda ihtiyaç duymadan video ve fotoğraf çekmesine imkan tanıyor.

Özelleştirilebilir lens kontrol halkasındaki ek kontrol, kullanıcıların bir profesyonel gibi fotoğraf ve video çekmek için farklı modlar arasında kolayca geçiş yapmasına olanak tanır.

Canon EOS R8 teknik özellikleri

  • 24,2 MP tam kare CMOS sensör
  • 6K, 60p, 180fps Full HD’de tam genişlikte 4K 60p video kaydı
  • Yüksek çözünürlüklü 2,36 milyon noktalı elektronik vizör, 120 fps’ye kadar yenileme hızında çalışır.
  • Hayvanlar, araçlar ve insanlar için akıllı hedef tespiti
  • Wi-Fi ve Bluetooth her zaman bağlı

Temel Özellikler RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM

  • Standart 2x yakınlaştırma lensi, 24 mm’den başlayan geniş açılı bir alanı kapsar
  • 4,5 durağa kadar Optik Görüntü Sabitleyici
  • OIS x IBIS tutarlı kontrol ile 7 durağa kadar
  • Pürüzsüz video otomatik odaklama için STM vidalı mil tipi
  • Kompakt, hafif ve kullanımı kolay tasarım
Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın