medyauzmani.com

BYD, Tesla’yı geçerek en büyük elektrikli araç üreticisi oldu

Elektrikli otomobil dünyasında rekabet her geçen gün artıyor. Çin merkezli otomotiv endüstrisi BYD2022’de Tesla’yı büyük bir farkla geride bırakarak Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Oldu. Çinli şirket, tamamen elektrikli ve plug-in hibrit modelleriyle Tesla’yı geçmeyi başardı.

BYD, 2022’de 1,8 milyon elektrikli otomobil satarak Tesla’yı geride bıraktı

South China Morning Post’ta yer alan habere göre dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi belli oldu. BYD, dünya çapında 911.000’den fazla tamamen elektrikli araç ve 946.000’den fazla tamamen elektrikli hibrit araç sattı. 1.86 milyon araba müşterilerinin beğenisine sunuldu. Öte yandan Tesla, yıl boyunca 1,3 milyondan fazla elektrikli otomobil sattı.

Çinli kullanıcıların BYD’nin görünümü üzerinde büyük etkisi vardır. Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik durgunluk, insanların Tesla gibi ithal veya yabancı markalar yerine daha ucuza, BYD gibi yerli markalara yönelmesine neden oldu. BYD’nin tamamen elektrikli arabalarının Çin’de popülerlik kazandığını doğrulayalım.

BYD’nin ürün yelpazesi Tesla ve diğer rakiplerinden çok daha ucuzdur. Çin’deki satış rakamları 29.000$ ile 58.000$ arasında değişiyor. teslaVe Yeni E xpeng 37.000 $ gibi rakiplerin arabaları başlangıç ​​fiyatıyla sattığını belirtmek gerekir.

BYD, elektrikli araç sektörüne pil üreticisi olarak girdi. Lityum/demir/fosfat pil Ekipleriyle birlikte Çin’de kaliteli bir marka haline gelen firma, pil teknolojisi sayesinde sektöre kısa sürede adapte oldu. Bu piller daha enerji yoğundur ve aynı zamanda aşırı ısınmaya karşı dayanıklıdır.

Tesla, bugün hala tamamen elektrikli otomobil endüstrisinde liderdir. Ancak BYD’nin yıl boyunca gördüğü yükseltme, bunun 2023’te değişebileceğini gösteriyor.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın