https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Bomba Geliştirme: Valve’den Yeni Counter-Strike!

Bomba Geliştirme: Valve’den Yeni Counter-Strike!

kapak E gizlenmiş yol eğlence tarafından geliştirilen bir online nişancı oyunu olan Counter Strike, ülkemiz dahil tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip. 2012 yılında ise serinin son oyunu olan Counter Strike Global Offensive oyunseverlerle buluşmuştu. Geçtiğimiz günlerde gelen haberlere göre yeni bir CS oyununun yolda olduğundan bahsetmiştik. Valve bu doğrultuda yeni tesciller ve patentler aldı.

Valve, “CS2” ve “Counter Strike” için ticari marka tescili aldı

Veriler ve haberler doğrultusunda Valve, yeni Counter Strike oyununun CS2 kaydını satın aldı. Bu marka tescili ile yeni oyunun gelişini onaylamayı düşünebiliriz. Markanın bu hamlesinden sonra kapsamlı bir açıklama yapılmadığı için yeni oyunun adını bilmiyoruz. Counter Strike 2 diyebiliriz.

Counter Strike

Alınan tescil ve patentlerin içerikleri ise şöyle:

  1. CS2 markası, çevrimiçi video oyunları, çevrimiçi bilgisayar oyunları, ilgili bilgiler ve yarışma organizasyonu gibi eğlence hizmetlerine odaklanır.
  2. İkinci CS2 markası, internetten indirilebilen bilgisayar oyun yazılımları, elektronik oyun yazılımları, video oyun yazılımları ve bilgisayar oyun yazılımlarına odaklanmaktadır.
  3. İlk Counter Strike markası, bilgisayar oyun yazılımları, elektronik oyun yazılımları, video oyun yazılımları ve internetten indirilebilen bilgisayar oyun yazılımlarını kapsayan ikinci CS2 markasıyla benzerlikler taşımaktadır.
  4. İkinci Counter Strike markası, ilk CS2 markasını yansıtır ve çevrimiçi video oyunları, çevrimiçi bilgisayar oyunları, ilgili bilgiler ve yarışma organizasyonu gibi eğlence hizmetlerini öne çıkarır.

E-spor sektöründe de büyük başarılara imza atan serinin yeni oyununa dair söylentiler hayranlarını oldukça meraklandırdı. İlk başta Half-Life’a eklenti olarak çıkan daha sonra kendi başına tefrika edilen oyun, toplam 11 sayıya sahip. İlk Counter Strike oyunu, eklentinin hemen ardından 2003 yılında CS 1.6 olarak çıktı.

2012 yılında çıkan serinin en popüler oyunu CS:GO, Steam’de artık ücretsiz. Steam hesabınız varsa oyunu orijinal sunucularında ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Steam’in eski sürümlerini de satın alabilirsiniz.

Counter Strike

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın