medyauzmani.com

BMW 14.000 aracı geri çağırma uyarısı verdi

Alman otomobil devi BMWBinlerce elektrikli aracı geri çağırır. 2022 yılında üretilen iX xDrive40, iX xDrive50, iX M60, i4 eDrive35, i4 eDrive40 ve i4 M50’de önemli montaj hatası tespit edildi. Motorun stop etmesine neden olan bu hata, güç kaynağının düzgün çalışmasını da engelliyor.

BMW elektrikli otomobillerde güç kaybına neden olan arıza

BMW, pil elektroniğindeki olası bir sorun nedeniyle 14.086 elektrikli otomobilini geri çağırma uyarısı yayınladı. BMW son elektrikli modellerini incelerken belirli durumlarda elektrik kesintisi olduğunu ve bunun motor arızasına yol açabileceğini belirledi.

BMW’den yapılan açıklamaya göre elektrik kesintisi, akü yönetim elektroniğindeki bir arızadan kaynaklanabilir ve motor kontrol modülünün sıfırlanmasına neden olabilir. Olası bir arıza sonucunda sürücüye bir uyarı mesajı verilecek ve motor ünitesi çalıştırıldıktan sonra araç yeniden çalıştırılabilecek olsa da, bu durum geçici olarak güç kaybına neden olabilir.

Şirketin açıklamasına göre şu anda 14 binden fazla elektrikli otomobil bu hatadan etkileniyor. Ancak, bu vakayla ilgili herhangi bir kaza veya yaralanma bildirilmemiştir. 2022’den 2023’e geri çağrılan araçlar arasında iX xDrive40, iX xDrive50, iX M60, i4 eDrive35, i4 eDrive40, i4 M50 Şablonlar dahildir.

BMW, otomobil satıcılarına yazılımı yeni bir sürüme güncelleme talimatı verdiğini duyurdu. Araç sahipleri, geri çağırma bildirimini aldıktan sonra sorunu çözebilecek.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Ayrıca BMW, CES 2023’te renk değiştiren ve özellikleriyle hayatımıza yapay zeka katan yeni nesil E-Ink teknolojisini tanıttı. Ben Vision D’yim Formu gönderin. Otomobilin tasarımına baktığımızda oldukça sade bir formda olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda BMW’nin e-mürekkep teknolojisini kullanır.

Peki BMW’nin geri çağırma uyarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın