medyauzmani.com

Bitcoin nefes aldı: Aylar sonra kritik seviyeyi geçti!

2022 yılını büyük bir belirsizlik içinde geçiren kripto para borsası, yatırımcıları uzun süredir tedirgin ediyor. Uzun bir süredir 20 bin doların altında işlem gören Bitcoin, 2023’ün ilk haftalarında yatırımcılarını sevindiriyor.

Bitcoin, Kasım ayından bu yana ilk kez 20.000 doların üzerine çıktı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in Kasım ayında batması, borsaya kara bir bulut gönderdi. 2021’deki 65 bin dolar seviyelerine bakıldığında, bitcoin bu süreçte 20 bin dolar aralığını geçemedi. Ancak bu hafta bu durum tersine döndü gibi görünüyor.

20.000 Dolar Bitcoin

Yükselişte olan Bitcoin, 20 dolar eşiğinin üzerine çıktı. Öyle ki Bitcoin bu yılın ilk iki haftasında yüzde 20’den fazla değer kazandı. Döviz piyasası üreticisi Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Craig Erlam’a göre bu durum geçici değil. “Bu potansiyel bir toparlanmanın işareti” diyen Irlam, yükselişin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Dünya genelinde yaşanan durgunluk, merkez bankalarının faiz oranlarını artırmasına neden oluyor. Bu durum kripto fon ve hisse senetlerinde düşüşe kapı aralıyor. Mücadele ederken kripto para değerlerindeki düşüş ABD hisse senetlerindeki düşüşle aynı zamana denk geldi. Geçen yılın başından bu yana Bitcoin, değerinin yaklaşık yüzde 65’ini kaybetti.

16.700$’a kadar bitcoinYılın son haftasında değer bazında yüzde 3,7 değer kaybetti. İkinci en popüler kripto para birimi Ethereum Ancak yüzde 6,3 düşüşle 1.200 dolara geriledi. Çığ E Solana Diğer dijital para birimleri gibi, yatırımcıları da para kaybetti. Öte yandan yılın ilk haftalarındaki yükselişin ardından diğer birimlerin konumu merak ediliyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın