medyauzmani.com

Bir meta uzmanından ChatGPT’ye sert eleştiri!

Son zamanlarda gündemde olan chatbot sohbet etmek, büyük bir izlenim bıraktı. Chatbot, en büyük yapay zeka projelerinden biri olarak görülüyor. Ancak Meta’non’un baş yapay zeka bilimcisi yan olmakBu projenin hayranı olmadığını belirterek ChatGPT ile ilgili eleştirilerde bulundu.

LeCun: ChatGPT devrim niteliğinde bir şey değil

OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka uygulaması ChatGPT’nin piyasaya sürülmesi, teknoloji dünyasında bir dönüm noktası olarak görülüyor. ama Meta yapay zeka uzmanı Yann LeCunAynı düşüncelere sahip değil.

Bir meta uzmanından ChatGPT'ye sert eleştiri!

Yann LeCun geçen hafta basın ve yöneticilerle küçük bir Zoom toplantısına katıldı. Bu görüşmede son zamanların en büyük projelerinden biri olan ChatGPT’yi eleştirdi. Bu eleştirilerde chatbot’un farklı ve etkileyici olmadığı belirtiliyor.

Toplantıda AI bilim adamı, ChatGPT’nin altında yatan teknoloji açısından özellikle yenilikçi olmadığını söyledi. Dahası, “Her ne kadar halk buna bu şekilde baksa da, devrim niteliğinde bir şey değil. Bil diye söylüyorum, çok iyi bir araya getirilmiş ve yapılmış.” kullanılan cümleler.

LeCun’un sözleri kulağa mantıksız gelebilir, ancak Meta’nın kendi yapay zeka programına sahip olması ve sağlam ilerleme kaydetmesi oldukça açıklayıcı. Bunlara ek olarak, yapay zeka dünyası, bu tür veri odaklı yapay zeka sistemleri Geçmişte birkaç şirket ve araştırma laboratuvarı tarafından oluşturulduğunu belirtti.

Bir meta uzmanından ChatGPT'ye sert eleştiri!

Ayrıca bu chatbot’a benzer teknolojiye sahip yarım düzine startup olduğunu da sözlerine ekledi. “ChatGPT’nin bu kendi kendini denetleme yöntemiyle önceden eğitilmiş Transformer yapılarını kullandığını unutmamalısınız. Kendi kendine denetimli öğrenme, uzun süredir, hatta OpenAI var olmadan önce savunduğum bir şey.”

Peki, ChatGPT hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Yann LeCun ChatGPT konusunda haklı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın