medyauzmani.com

Bir Apple yetkilisinden Dynamic Island açıklaması


Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max ile çentik yerine Dynamic Island teknolojisine geçti. Apple’ın Kullanıcı Arayüzü Tasarımı Başkan Yardımcısı Alan Day, Dynamic Island kullanıcı arayüzü hakkında bir açıklama yaptı.

Çentik ekran tasarımı ilk olarak 2017 yılında iPhone X modelinde ortaya çıktı. Kullanıcılar tarafından uzun süredir eleştirilen çentik, sonunda yerini farklı bir tasarıma bıraktı.

Alan Day: “Dinamik ada, yıllarca süren tartışmaların sonucudur.”

iPhone 14 Pro ve Pro Max’te ön kamera ve Face ID sensörü başta olmak üzere birçok sensör küçük bir alana sığdırılmış durumda. Apple, yeni tanıttığı teknolojiyle birlikte Dynamic Island özelliğinin uygulamalarla uyum içinde çalışacağını duyurdu.

Alan Day: "Dinamik ada, yıllarca süren tartışmaların sonucudur."

Dye, şirketin yıllardır çentik boyutunu küçültmek için çalıştığını ve bu değişiklikten en iyi nasıl yararlanabileceğini araştırdığını belirtti. Şık bir tasarımla kullanıcılarla buluşmak istediklerini vurgulayan Dye, yeni arayüzün kullanıcıları mutlu ettiğini söyledi.

Yazılım mühendisi Craig Federighi, “Apple, fiziksel bir ana sayfa düğmesi olmadan nasıl daha iyi bir kullanıcı arayüzü elde edilebileceğini araştırmak için uzun zaman harcadı. Dynamic Island, iPhone X modelinden bu yana iOS’ta yapılan en büyük değişiklik.” Açıklamaları yaptı.

Bu yeni özellik, iPhone’un görünümünü de değiştirdi. Bununla birlikte, arka planda hangi uygulamaların çalıştığını kontrol etmek daha kolay hale geldi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde ve SDN forumunda paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın