https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Binlerce Toggs Nasıl Üretilir? İlk görüntüler burada – Teknolojihaberleri.org.tr

Binlerce Toggs Nasıl Üretilir? İlk görüntüler burada – Teknolojihaberleri.org.tr

Ön sipariş sürecini dün başlatan Togg’dan ilk seri üretim görselleri geldi. Togg’un devasa üretim hatları, resmi Twitter hesabı gönderisinde gösterildi. Videoda 6 farklı renkte üretilen Togg T10X’in tüm üretim süreçleri adım adım paylaşılıyor. Videoda, marka ön siparişle satılacak ilk parti Togg arabalarını üretiyor ve renkli T10X’ler montaj hattından iniyor.

22 bin talep 24 saatte 150!

Yurtiçi Togg, ilk günden itibaren büyük talep gördü. İlk dört saatte 7 bin, ilk 24 saatte ise 22 bin 150 başvuru aldı. Sahipleri kura ile belirlenecek araçlar üretim bandından birer birer çıkıyor. Togg’un resmi Twitter hesabından paylaşılan videoda ilk seri üretim görselleri, markanın teknoloji kampüsünde bulunan Togg fabrikasından geliyor.

fabrikayı devraldı

Video, Togg T10X modellerini ilk yapılarından seriden çıktıkları ana kadar gösterir. Ayrıca fabrika içerisindeki tüm üretim noktalarını da bu şekilde görebiliyoruz. Video, üretim hattının sonuna gidiyor ve renkli T10X’lerin konveyörden çıkmasıyla bitiyor.

Siro Energy ayrıca Togg’un hissesini fiyatladı ve paylaştı. “Türkiye’de geliştirip ürettiğimiz pil üniteleri ve paketlerimizle Togg’un mobilite ekosisteminin önemli bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyoruz.” Açıklamayı dahil ettiler. Sero Enerji, 27 Eylül 2021 tarihinde Tog ve Farsys Enerji ortaklığı ile kurulmuştur.

Diğer Togg modelleri neler olacak?

Togg, önümüzdeki dönemde üreteceği diğer dört modelin isimlerini açıkladı. Bu konudaki haberimizi okumak için tıklayınız. İşte diğer dört modelin isimleri:

sedan tren C sınıfı sedan 27 Aralık 2019 2025 1-2. dördüncü elektriksel
XCoupe’u değiştir C Parçası XCoupe 29 Ekim 2022 2026’dan sonra elektriksel
Kompakt SUV Treni B Sınıfı SUV’lar beklenen 2030’a kadar elektriksel
MPV anahtarı beklenen 2030’a kadar elektriksel
fabrikayı devraldı

Fiyat listesini değiştir

Togg T10X fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • V1 RWD Standart Aralık: 953 bin lira
  • V2 RWD Standart Menzel: 1 milyon 55 bin lira
  • V2 RWD Uzun Menzil: 1 milyon 215 bin lira

Sen T10X Fiyatını Değiştir Özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın! Aşağıdaki linke tıklayarak videomuza ulaşabilirsiniz.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr
Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın