medyauzmani.com

BinBin’den scooter serisiyle ilgili açıklama!

İstanbul Kadıköy’de belediyenin motosiklet ekiplerinin kaldırımda toplanması ve 49 bin 360 TL para cezası devlet ve sosyal medyanın gündeminde tatlı yer buldu. Sosyal medyada bazı kullanıcılar kaldırımları işgal eden araçlar toplanmadan önce işlem yapılması gerektiğini savunurken, bazı kullanıcılar belediye hamlesinin doğru olduğunu savundu.

Tabii bu olaydan sonra tüm gözler elektrikli scooter kiralama hizmeti veren firmalara çevrildi. Scooter firmaları, İstanbul gibi trafik sorunu olan büyük şehirlerde scooter ile ulaşımın daha pratik ve çevreci olduğunu savunuyor.

Kümelenme olayıyla ilgili BinBin’den açıklama geldi

Bu hizmeti veren firmalardan biri Konuyla ilgili resmi açıklama yapan BinBin;

Elektrikli scooter, İstanbul gibi trafik sorunu yaşayan büyük şehirlerde ulaşıma pratik ve çevre dostu bir alternatif olarak hızla tüm dünyada popüler hale geliyor. BinBin olarak bu yeni araçların şehir hayatını destekleyecek şekilde trafiğe çıkması için yapılan tüm düzenlemeleri canı gönülden destekliyoruz.

Başta scooter olmak üzere tüm küçük ve paylaşımlı ulaşım çözümlerinin uzun vadeli sürdürülebilirliği için bunun önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu bağlamda, bu konuda çıkarılan düzenlemelere hızla uyum sağlamakta, yerel yönetimlerle yakın çalışma ve işbirliği yapma konusunda istekli davranmaktayız. Park halindeki scooterların yayaları engellemesini önlemek için park yerlerinin önemine inanıyoruz.

Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile gerekli verileri paylaşarak scooter yoğunluğunu belirlemelerine ve ortaya çıkan ısı haritasına göre hangi park yerlerini en verimli şekilde oluşturacaklarına karar vermelerine yardımcı oluyoruz.

Ayrıca BinBin olarak bu sektöre girdiğimiz günden beri herkesin örnek alacağı kendi otopark işimizi geliştiriyor ve uyguluyoruz. Bugün itibariyle 8 ilde toplu taşıma istasyonları ve alışveriş merkezleri önlerine toplam 58 adet motosiklet park yeri kurduk.

Yeni istasyon kurma çalışmalarımız aralıksız devam ediyor ve 2023 yılı sonuna kadar park istasyonu sayımızı 5 kat artırmayı hedefliyoruz. Saha ekiplerimiz hatalı park eden araçları en kısa sürede toplamak için çalışıyor.

Kullanıcılarımızı araçlarını yol kenarları yerine çöp kutusuna veya belediye otoparklarına bırakmaya teşvik edecek uygulamaları da hayata geçirdik. Kullanıcılarımıza makinelerini belirli alanlara park etmeleri halinde indirimler belirleyerek, kullanıcılarımızın scooter’larımızı şehirde hayatı kolaylaştıracak şekilde konumlandırmalarında aktif rol oynamalarını sağlıyoruz.

Son olarak belirlenen limitlerin çok üzerinde scooter sayısı ile ön plana çıkan Kadıköy bölgesinde yasal olarak tanımlanmış toplam scooter sayısında şirketimizin payına ve gelen scooterlarımızın durumuna göre faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Çevre bölgelerden gelen kullanıcılarımızın yönlendirmeleri sonucunda bölgedeki dengenin sağlanacağını operasyon ekibimiz nezdinde en hızlı şekilde aksiyon aldığımızı kamuoyuna bildiririz.

Önümüzdeki dönemde de faaliyetlerimizi bulunduğumuz tüm şehirlerde gündelik hayatı aksatmayan aksine kolaylaştıran bir şekilde yürütmek için tüm taraflarla işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz.

Bu kabul edilir,

Kutu Kutusu

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın