medyauzmani.com

Bill Gates, Microsoft dahil tüm varlıklarını satıyor!

2023 yılı itibarıyla 1,7 trilyon dolar değeriyle dünyanın en büyük üçüncü şirketi ve 103 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin yedinci kişisi olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, tümünü satacağını açıkladı. onun varlıkları.

Bill Gates, Microsoft dahil tüm varlıklarını satıyor!

Bill Gates yakın zamanda hayır kurumunu kurdu ve yönetiyor (eski eşi Melinda French Gates ile birlikte).Bill & Melinda Gates Vakfı) Bütçesini artırmak ve daha büyük projeler yapmak için sahip olduğu her şeyi tek tek satacağını söyledi. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nden yüzbinlerce dönümlük tarım arazisi satın aldığı ortaya çıktı.

Bill GatesMicrosoft

Kendisine sorulduğunda, sahibi olduğu şirketler arasında bir yatırım grubu olduğunu ve alım yaptıklarını söyledi. Ancak gelecekte sadece Microsoft gibi tanınmış şirketlerin değil, yatırım amaçlı alınan bu ev ve arazilerin de satılacağını söyledi. Tabii hepsini bir günde elden çıkarmayacağını, satılınca da Vakfa devredeceğini belirtti.

Şirket hisseleri ve yatırımları da dahil olmak üzere 103 milyar dolarlık servetiyle şu anda dünyanın en zenginleri listesinde 7. sırada yer alırken, yakın gelecekte tüm listelerden çıkarılacağını çünkü mal varlığının sıfırlanacağını söyledi. artık ona ait. , ama temele.

Yüz milyar doları aşkın sermayeyi yöneten vakfın başına elbette o ve eski eşi geçecek. Ancak onu miras yoluyla kimseye bırakamazdı. Yani bu parayı bir süreliğine kontrol edebilecek olsa da aslında ona ait olmayacaktı.

Bill GatesMicrosoft
Bill & Melinda Gates Vakfı

Microsoft’un satışına baktığımızda henüz resmi bir adım atılmış değil. Ancak şirketin anlık değerini de eklediğimizde yüzde 2,8 hissesinin 47,6 milyar dolara (yaklaşık 50 milyar dolar) alıcı bulacağını söyleyebiliriz.

Ancak bu büyük meblağ en son Twitter’ın devralınması sırasında Elon Musk tarafından teklif edilmişti. Zaten kendi başına satın almayı düşünebilenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Bu nedenle Gates’in birkaç yıl içinde hisselerini kısmen satarak şirketten tamamen ayrılması bekleniyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın