medyauzmani.com

Bakan açıkladı: Togg’a Kamu Alım Garantisi geliyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin el-NebatiDolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilen toplantıda 2022 yılını değerlendirdi ve 2023 hedeflerini paylaştı. Nebati bakan burada yaptığı konuşmada DeğiştirBaşta Togg’un alım garantisi kararıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Noureddine Al-Nabati açıkladı: Satın alma garantisi Togg’a geliyor

Togg, geçen yıl resmi olarak lanse ettiği C-SUV modelleri için önümüzdeki ay ön sipariş almaya başlayacak. Satış ve teslimatlar ilk çeyreğin sonuna kadar devam edecek. Tabi sadece vatandaşlar değil devlet kurumları da ne zaman satacağını bekliyor.

Geçiş satın alma garantisi

Öyle ki birçok belediye, ilçe, hastane, eğitim kurumu, milletvekilleri, kolluk kuvvetleri ve daha niceleri çıktığı gün sipariş vereceklerini, orta ve üst segment yerine Togg’u tercih edeceklerini ve destekleyeceklerini açıkladılar. arabalar. zaten kullanılmış.

Ancak geçtiğimiz aylarda Togg CEO’su tarafından yapılan açıklamada, yapılan anlaşmalara bağlı olarak kamu kuruluşlarına yılda en fazla 2 bin adet satış yapabileceklerini belirtmişti. Bu rakam 2023 yılı için %10’a tekabül ederse önümüzdeki yıllarda talebi karşılamaya yetmeyecek gibi görünüyor.

Nabati bakanı bu konuda yaptığı konuşmada, “Ülkemizin vizyon projelerinden biri olan Togg’un kamu alım garantisini de hayata geçiriyoruz” dedi. Ancak mevcut sınırlama kaldırılacaktır. Yani kamu alımları için Anadolu Grubu, BMC, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB iştiraki TOGG kefalet verecek. Yılda 175 bin araç üretmeyi planlayan şirketin en büyük müşterisi devlet olacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın