medyauzmani.com

Avrupa Birliği, Tip C girişi için son tarih belirledi!


Avrupa Birliği ParlamentosuAkıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri teknolojik ürünlerin farklı şarj portlarına sahip olması ve bu durumun yarattığı ek çevresel atıklar nedeniyle uzun süredir müzakere ediliyor. Son olarak tüm elektronik cihazlarda tek tip giriş Dahil edilmesi gerektiğine karar veren Avrupa Birliği de bu geçiş için son tarihi belirledi.

iPhone modelleri Type-C ile buluşacak

Avrupa Parlamentosu tarafından paylaşılan basın bülteni 2024’ün sonuna kadar tüm telefonlar, tabletler ve kameralar Type-C girişi sunulması gerekecektir. Ayrıca hızlı şarjı destekleyen tüm cihazlar artık Aynı şarj hızı Alacağız. Böylece kullanıcılar cihazlarını uyumlu herhangi bir şarj cihazıyla aynı hızda şarj edebilecekler.

Birçok üretici zaten Type-C girdileri sunarken, en çok etkilenen marka elbette. elma olacak. Apple şu anda başka bir teklif sunuyor iPhone 14 modelleri Lightning portları da dahil olmak üzere kullanıyor.Ancak yeni yasa ile Amerikan şirketi tüm teknoloji ürünlerini durdurdu. Type-C’ye girmek için Geçiş yapmanız gerekecek.

Apple’ın bu geçişten önce iki yılı var. Kurallara göre Apple’ın 2024 yılında tanıtılması bekleniyor. iPhone 16. modeli Aksi halde C tipi girişi benimsemelidir. 2025 yılı Apple, Avrupa’da telefon ve tablet satamayacak. Çünkü basın bültenindeki veriler, bu değişikliğin sadece yasa değişikliğinden sonra piyasaya sürülen cihazlar için değil, o noktada hala satışta olan tüm cihazlar için geçerli olacağını teyit ediyor.

Apple ise bu geçişle birlikte. iPhone 16 Form için sabırsızlanıyorum. şirket iPhone 15 ile Tip-C Girişinize merhaba demek olası görünüyor. Ek olarak, Apple IPADiçin bir Type-C girişine geçmiştir. Şirketin benzer bir hamleyi önümüzdeki yıldan itibaren telefonlarda yapması bekleniyor.

Basın açıklamasına göre, aynı kural 2026 baharından itibaren geçerli olacak. dizüstü bilgisayarlar Ayrıca bu tarihten itibaren geçerli olacak, tüm laptop üreticileri de şarj portları üzerinde çalışıyor. C tipi Bağlantı kullanılacaktır.

Avrupa Birliği Parlamentosu Bu kararla şarj cihazlarının oluşturduğu çevresel atıkları önemli ölçüde azaltmayı hedefliyor. Tüm teknolojik cihazlarda nasılsın? C tipi Bağlantıyı kullanmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın