medyauzmani.com

ASUS Zenbook 14 OLED UX3402Z İnceleme – Teknolojihaberleri.org.tr


OLED ekranlı dizüstü bilgisayar satışlarında lider olan Asus’un yeni OLED ekranlı dizüstü bilgisayarı Asus ZenBook 14 OLED UX3402Z’nin inceleme videosu ile karşınızdayız. Kontrol ettiğimiz en iyi ultrabook olabilir!

Asus’un OLED ekranlı yeni iş bilgisayarı Son yıllarda OLED ekranlı dizüstü bilgisayarlarıyla dikkatleri üzerine çeken Asus ZenBook 14 OLED UX3402Z, yeni donanımı, teknik özellikleri ve başarılı ekranı ile göz dolduruyor.

ASUS Zenbook 14 OLED UX3402Z İnceleme!

12. nesil düşük güçlü Intel Core i7 1260p işlemciden güç alan Asus ZenBook 14 OLED UX3402Z inceleme videomuzla sizi baş başa bırakıyoruz. Yazılı incelememizi videonun altında okumaya devam edebilirsiniz. keyifle izleyin.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

ASUS Zenbook 14 OLED UX3402Z’yi satın almak için buraya tıklayın

Not defteri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın

ASUS Zenbook 14 OLED UX3402Z Özellikler: Asus, OLED ekranlı en çok satan dizüstü bilgisayar!

Asus’un paylaştığı verilere göre 2021’in son çeyreğinde ve 2022’nin ilk çeyreğinde dünya genelinde en çok OLED dizüstü bilgisayar satan marka oldu. Daha önce OLED ekranlı Asus dizüstü bilgisayarları incelemiştik. Kartlara ulaşabilirsiniz.

OLED ekran nedir?

OLED teknolojisi ile LED teknolojisi arasındaki en büyük fark, her pikselin ayrı ayrı kontrol edilebilmesidir. Yani bağımsız olmak.

LED teknolojisinde pikseller bir panel olarak bulunur ve birlikte yanıp söner ve bu panellerin arkadan aydınlatmaya ihtiyacı vardır. Her zaman bir arka ışık olduğundan, siyah renkler gerçek siyahla aynı değildir.

OLED teknolojisinde ise her piksel kendi kendine hareket ederek tamamen kapanarak gerçek siyahlar sağlıyor. Bu, OLED teknolojisinin en önemli özelliğidir. Siyahlar gerçek siyahlardır. Ayrıca bu durum enerji tüketimine de olumlu yansıyor.

ASUS Zenbook 14 OLED UX3402Z

Başarılı renk doğruluğu

Oyun ve film izlerken yüksek renk doğruluğuna sahip başarılı bir ekrana ihtiyacımız var. Ancak iş yaptığımız bilgisayarlarda bu ihtiyaç çok daha fazladır. Asus, profesyonel kullanıcıları da düşünerek P3 renk gamının %100’ünü kapsar.

Display HDR teknolojisi ile 550 nit kadar yüksek parlaklık değerlerine ulaşabiliyor. 16:10 ekran formatı, 2.8K HD ekranı ve OLED ekranı ile Asus, gerçekten ultra yüksek çözünürlüklü bir ekran yapmayı başardı.

ASUS Zenbook 14 OLED UX3402Z Teknik Özellikler:

  • 12. Nestle Intel Core i7-1260P
  • Ekran Kartı: Intel Iris XE
  • Windows 11
  • 16 GB DDR5 RAM
  • 14 inç 2880 x 1800 IPS OLED 90Hz
  • 1 TB NVMe SSD

%100 DCI-PC ve %133 sRGB renk desteğine sahiptir. DCI-PC, profesyoneller tarafından kullanılan renk gamıdır, sRGB ise dijital içerik üreticileri için küresel renk standardını destekler. Bu cihazla adeta sinemada çalışabilirsiniz. Monitör Pantone onaylıdır, bu nedenle satın alabilir ve profesyonel işlerinizde kullanabilirsiniz.

75Wh yüksek kapasiteli pil vardır. Sitede 18 saate kadar kullanım yazıyor tabi ki bu daha çok günlük işler için. Buradaki odak, gün boyu yanınızda olabilecek bir çözüm sunmaktır.

Ayrıca NumberPad 2.0 kullanarak sayısal tuşları simüle edebilir. 65W adaptörden Type-C ile şarj edilebilir. Bu çok önemli bir özellik. Wi-Fi 6, önceki Wi-Fi teknolojisine göre 3 kat daha hızlı ve %75 daha düşük gecikme. 180 derece yatabilir ve kullanım için uygun bir çözüm sunar.

ASUS Zenbook 14 OLED UX3402Z

Özellikle ofis toplantıları çok moda, mikrofonu ve web kamerasını F9 ve F10 tuşları ile kapatabilirsiniz. Toplantı sırasında kendinize bir sessizlik anı yaratabilirsiniz.

Yine, web kamerasında, çalışanlar için daha iyi görüntü kalitesi sağlayan görüntü optimizasyonu vardır. Ek kamera gerekmez.

Ayrıca AI tabanlı bir gürültü engelleme özelliğine sahiptir. Toplantılarda gereksiz gürültüyü ortadan kaldırır ve daha kaliteli bir toplantı ortamı sağlar.

Elbette bir bağlantı dünyası, HDMI, USB-C, USB-A, micro SD vb. Çok hafif bir üründür. Ağırlık konusu önemlidir ve neredeyse yoktur.

Kime göre iyiyse, OLED’li dizüstü bilgisayar almak isteyen herkesin sorununu çözüyor. Onun işi, muhtevası olanları kapsar. İş hayatında dijitalle uğraşanlar için ideal bir üründür. Fotoğrafçılar, kameramanlar, 3D çalışanları ve hatta her renk alanı OLED ile yapılabilir. Ayrıca kurumsal çalışanlar için birçok alternatif çözüm, uzun pil ömrü, web kamerası ve gürültü önleyici çözümler bulunmaktadır. İçeriği tüketmeyi sevenler de olabilir ve cam gibi net bir görüntüye sahip bir film izlemek çok ilginç olacak ve siyah gerçek siyah olacak. Yani geniş bir öbeği var. Özellikle dizüstü bilgisayarların hayatımızın bu kadar büyük bir parçası olduğu mobil dünyada güçlü bir çözüm sunuyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın