medyauzmani.com

Apple’ın uygun fiyatlı karma gerçeklik başlığı hareket ediyor!

Apple, üretimin her alanında zirveye ulaşma hedefiyle, karma gerçeklik kulaklıkları dünyasına da sıkı bir şekilde hazırlanıyor. Tanıtım etkinliğinde birçok gecikme yaşanan oyunun çıkış tarihi de belirlendi. Bir süredir sızıntılarla gündemde olan başlık için yeni bir iddia ortaya atıldı.

Apple Reality Pro’nun fiyatı 1.500 Dolar civarında olacak

Apple Reality Pro olarak adlandırılması beklenen karma gerçeklik kulaklığının fiyat sızıntıları meraklılarını düşündürüyor. Öyle ki, birçok kaynaktan edindiği bilgilere dayanarak, sektörün en iyisi olmak isteyen Apple, başlık için 3.000 dolarlık bir fiyat belirledi.

Apple Gerçeklik Profesyoneli

Hal böyle olunca Apple, erişilebilirliği artırmak için bir dizi girişim hazırlıyor. Daha önce, bazı sızıntılar uygun fiyatlı bir modele işaret ediyordu. Bloomberg ve The Information’a göre girişim şimdiden başladı. Habere göre 1.000 kişilik Apple Teknoloji Geliştirme Grubu, iki farklı adres üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynağa göre uygun fiyatlı Apple Reality Pro, 2025 yılında sahne alacak. Henüz bir prototip yok ancak şirket, oyunlara yönelik politikasını ortaya koydu. Amiral gemisi modelinde 4K dahili ekran bulunuyor. Kaynağa göre, uygun fiyatlı modelde bir doğruluk sınırlaması olacak. Ek olarak, uygun fiyatlı model daha az kamera ve nispeten daha yavaş işlemciler kullanacak.

Apple Gerçeklik Profesyoneli

Gelen son bilgiler ışığında karma gerçeklik başlığının işletim sistemi de ortaya çıktı. Bloomberg’in “Apple içinde bir kaynak” notuyla paylaştığı içeriğe göre Apple AR/VR, xrOS işletim sistemine sahip olacak. Apple’ın beklenen karma gerçeklik kulaklığı, biri iOS (rOS) ve diğeri macOS (xrOS) tabanlı olmak üzere iki farklı platformda piyasaya sürülecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın