medyauzmani.com

Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı hakkında yeni iddia

Geçen yıl ortaya çıkan sızıntılara göre Apple, karma gerçeklik başlığı için çalışmalarını hızlandırdı. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın karma gerçeklik başlığının lansman tarihi hakkında sızıntılar paylaştı.

Apple’ın karma gerçeklik başlığının lansman tarihi değişti

Geçen yıl Kasım ayında, Apple’ın karma gerçeklik cihazıyla ilgili yeni bir rapor yayınlandı. Raporda, ilk üretiminin çok sınırlı olduğu ve Apple’ın yeni ürününü yüksek bir fiyatla satışa sunacağı detaylandırılıyor.

Apple'ın karma gerçeklik başlığının lansman tarihi değişti

Kuo, ocak ayında tanıtılacağına inanılan karma gerçeklik başlığının teknik aksaklıklar nedeniyle ertelendiğini belirtti. Sevkiyatın 2023’ün ikinci çeyreğinde başlayacağını ifade eden Kuo, “Mekanik düşme testi ve yazılım araçlarının kullanılabilirliği ile ilgili sorunlar yaşandı.” dedi.

Yeni cihazın Haziran ayında ya da WWDC konferansında tanıtılacağına işaret eden Kuo, merakla beklenen karma gerçeklik başlığının pazara oldukça iddialı bir şekilde gireceğine inanıyor. The Information tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir raporda, sanal ve fiziksel görüntüleme modları arasında geçiş yapmak için Digital Crown benzeri bir teknolojinin kullanılacağı duyurulmuştu.

İşte Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı hakkında sızan detaylar:

 • MagSafe benzeri bir manyetik güç kablosuyla kulaklığın kafa bandına bağlanan bele monte edilmiş bir pil ile birlikte gelecek. Kullanıcılar, daha uzun süre kullanmak için pili değiştirebilecek.
 • Boyutunu ve ağırlığını azaltmak için alüminyum, cam ve karbon fiber kullanan bir tasarıma sahip olacak. Kameralar estetik nedenlerle büyük ölçüde gizlenecektir.
 • Sağ tarafında küçük bir dijital taç benzeri kadran kullanılacak ve kullanıcıların gerçek ve sanal dünyalar arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmasına olanak sağlayacak. Apple Watch’tan farklı olarak dokunsal geri bildirim sağlamaz.
 • Apple, Apple Watch’ın yerleşik hoparlörlere sahip spor kayışlarına benzer bir malzemede, tüketicilere ve geliştiricilere yönelik olmak üzere farklı kafa bantları sunacak.
 • Gözlük kullanıcıları için manyetik olarak takılabilen özel numaralı gözlükler kullanılabilir.
 • Dahili lensleri kullanıcının gözbebekleri arası mesafesine uyacak şekilde otomatik olarak ayarlayan mikro motorlar, her birey için mümkün olan en geniş görüş alanını sağlayacaktır.
 • Valf İşaretçisi gibi, 120 derecelik bir görüş alanı sağlayacaktır.
 • H2 çip, ikinci nesil AirPods Pro ve gelecekteki AirPods modelleriyle ultra düşük gecikmeli iletişim için kullanılacak.
 • Bir CPU, GPU ve belleğe sahip bir ana SoC ve özel bir video sinyal işlemcisi dahil olmak üzere iki yonga ile sunulacak. 5nm yongalar, telefonun bu yıl diğer Apple yonga setlerinde beklenen ilerlemeleri kaçırdığı anlamına geliyor.
 • Özel ISP, harici kameralar tarafından yakalanan bozuk görüntüleri, düşük gecikmeyle kullanıcı ortamının yüksek çözünürlüklü bir video temsiline dönüştürebilen, SK Hynix tarafından üretilen yüksek bant genişliğine sahip bir bellek yongası içerecektir.
 • Mevcut iOS uygulamalarını 2D olarak çalıştırabilecektir.
Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın