medyauzmani.com

Apple’ın iPhone 15 ve iPhone 16 için 5G için Müjde!


iPhone 14 ailesi Apple’ın son modeli olsa da iPhone 15 ile ilgili ilk sızıntılar gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Yeni bilgilere göre birkaç iPhone 15 modeli var. 5G modemler daha güçlü kullanacağız. Hatta Apple’ın uzun süredir “mücadele ettiği” 5G modem Qualcomm’u tercih ettiği bile söylendi.

iPhone 15, yenilenmiş bir 5G modemle geliyor

iPhone 14 ailesi, 5G yongası olarak Qualcomm Snapdragon X65 kullanıyor. Apple ve Qualcomm arasında devam eden patent ihlali davası nedeniyle bu ortaklığın devam etmeyeceği düşünülüyordu. Ancak endüstri analisti Jeff Poe’ya göre, Qualcomm Snapdragon X70 Modem iPhone 15 ve iPhone 16’da kullanılacak.

Qualcomm tarafından geliştirilen en son 5G yongası, daha düşük gecikme süresinin yanı sıra daha düşük güç tüketimine sahiptir. Ayrıca, telefon nerede olursa olsun daha iyi bağlantı hızı ve daha güvenilir kapsama alanı sunar. Aslanağzı X70 Yapay zekayı geliştirmek Sağladığınızı da belirteyim.

Bildiğiniz gibi Apple iPhone serisinde kendi çiplerini üretiyor. Teknoloji devi, MacBook ve Mac’te bile kendi “M” serisi işlemcilerine geçti ve modemleri için hala Qualcomm’a güveniyor. Ama 2025’ten sonra (iPhone 17 Belki) Apple’ın ürettiği cihazları tam olarak görme imkanı var.

2019 yılında Apple, Intel ile 5G ortaklığını sona erdirmeye çalıştı ve şirketin 5G modeminin haklarını satın aldı. Bu başarısız girişim sonucunda Qualcomm’a geçtim ve 5G için Snapdragon modemleri kullanmaya devam ettim.

Tüm bir Apple iPhone’un olası planlardan daha uzun süreceği söylenebilir. Ancak ilk bilgiler iPhone 15 ve iPhone 16 için. Qualcomm Snapdragon X70 Modemin kullanılacağını belirtir.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın