medyauzmani.com

Apple’ın en büyük hissedarları kimler?


En büyük teknoloji şirketi elmaAynı zamanda yatırım dünyasının da gözdesi. 16 milyardan fazla hisseye sahip olan teknoloji devi, Eylül ayı itibariyle yaklaşık 2,5 trilyon dolar değerindeydi. tamam En çok Apple paylaşımına sahip kuruluşlar Herhangi biri?

Apple hisselerini satın almak mantıklı mı? Apple’a yatırım yapmak

2021 verilerine göre Apple, 900 milyondan fazla aktif iPhone Kullanıcıları var ve pazarın yaklaşık yüzde 25’ini yönetiyor. Dünya genelinde Android’in gerisinde kalsa da geriye kalan yüzde 75’in onlarca şirket (Samsung, Xiaomi, Oppo vb.) tarafından oluşturulduğunu unutmamalıyız.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/07/Apple-bu-kilidi-kiranna-2-milyon-dolar-odul-verecek-1.jpg?resize=1170% 2C658 & ssl = 1

16 milyardan fazla hisseye sahip olan Apple, resesyon nedeniyle hisse değerinde kayıp yaşıyor. a Apple hisse fiyatı 150 $ etrafında ve bu değerin iPhone 14 ile artması bekleniyor.

Macrotrends’in araştırmasına göre Apple’ın en büyük yatırımcıları genel olarak kuruluşlar. 1,3 milyardan fazla hisse ile 2021 raporu Öncü Grup Açık Yüzde 7,8’lik bir hisseye sahip olduğunu açıkladı. 1,11 milyar hisse veya şirketin %6,6’sı ile ikinci sırada. Siyah taş Var olan.

Apple’ın en büyük üçüncü yatırımcısı Berkshire Hathaway Oldu. 1 milyardan fazla hisse ile teknoloji devinin yüzde 6’sına sahip.

elmalı aşçı

Şirketlere ek olarak, bireysel yatırımcılar genellikle Apple’ın yönetim kuruludur. Apple’ın CEO’su Arthur Levinson 4,5 milyondan fazla Apple CEO’su Tim Cook 800.000’den fazla hissesi var.

Peki Apple hissesine yatırım yapmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın