medyauzmani.com

Apple yapay zeka destekli sesli kitaplar geliştiriyor

Apple sesli kitaplara yapay zeka getiriyor. Popüler e-kitap yazılımı Apple Books, yapay zeka modeli ve fonetik sentez kullanarak birkaç kitabı sesli olarak üretmeyi planlıyor. Teknoloji devi, mağazasındaki sesli kitap sayısını artırmak için AI desteği alacak.

Apple yapay zeka ile her kitabı sesli kitaba dönüştürecek

Apple’ın yaptığı açıklamaya göre Apple Books’ta kitap yayınlayan bağımsız yazar ve yayıncılar artık projelerini daha kolay bir şekilde sesli kitaba dönüştürebilecek. Şirket, yapay zeka ses sentez modeli aracılığıyla yazılı kitapları ses formatına dönüştürmeyi taahhüt ediyor. Apple’da Kitap Mağazası Gönderilmesine izin verilecektir.

Yapay zeka romanı, mali zorluk yaşayan yeni başlayan serbest yazarlar için özellikle çekicidir. AI ile oluşturulan sesli kitaplar, “Born by Apple Books” kelimelerini içerecektir. Bu şekilde, seslendirme sanatçıları ile seslendirme yapay zekası arasındaki fark açık olacaktır.

Apple’ın açıklamasına göre AI desteği şu anda yalnızca belirli kategorilerde ve her birine özel olarak sunuluyor. yapay zeka sesi görüntülenir. Örneğin, roman ve romantizm Madison ve Jackson tarafından anlatılırken, kendi kendine yardım kitapları asistanlar Helena ve Mitchell tarafından anlatılıyor.

Sesli kitap desteği, yazarların isteği üzerine AI anlatımla korunacaktır. Yazarlar ayrıca başka bir sanatçı veya distribütör tarafından desteklenen bir sesli yayınla çalışma hakkına sahip olacaktır.

Bu desteğin şu anda yalnızca İngilizce sesli kitaplar için geçerli olduğunu unutmayın. Kitaplar, İngilizce yazılmamış olsalar bile İngilizce dil desteği içermelidir. Türkçenin mi yoksa diğer dillerin mi yapay zeka ses desteği alıp almayacağı belli değil.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın