medyauzmani.com

Apple WWDC23 Kazananları Açıklandı!

Apple’ın WWDC23 Swift Öğrenci Yarışması, öğrencilere kodlama yoluyla tutkularını dünyayla paylaşma fırsatı veriyor. Bu yılki yarışma, Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı kapsamında düzenleniyor ve Swift kodlama dilini kullanarak benzersiz bir uygulama oyun alanı oluşturmayı amaçlıyor. Apple, önceki yıllara göre ödül sayısını artırarak daha fazla öğrencinin ilgisini çekmeyi ve onların yaratıcılıklarını ve sanatsal yeteneklerini ödüllendirmeyi hedefliyor.

Genç yetenekler tutkularını paylaşıyor!

WWDC23 5 Haziran’da başladığında, yarışmayı kazananlar, Apple’ın küresel geliştirici topluluğuna sunulan sunumları, etkinlikleri, laboratuvarları ve etkinlikleri deneyimlemek için etkinliklere sanal ve fiziksel olarak katılacak.

elma

App Playgrounds, 30’dan fazla ülke ve bölgeyi temsil eder ve sağlık, spor, eğlence ve çevre gibi çeşitli konuları kapsar. Ancak tüm kazananların ortak bir noktası var: kodlama tutkusunu dünyayla paylaşıyorlar. Bu yılın kazananları Asmi Jain, Yemi Agesin ve Marta Michelle Caliendo, yalnızca kodlama yoluyla benzersiz bir kariyer yolu oluşturma fırsatına sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda başkalarına yardım edecek bir araç da buluyor.

İşte WWDC23 yarışmasının kazananları

Hindistan’daki Medi-Caps Üniversitesi’nde okuyan 20 yaşındaki Asmi Jain, erkek arkadaşının amcasının beyin ameliyatı olması gerektiğini öğrenince harekete geçti. Bu deneyimden ilham alarak göz hareketlerini takip eden bir oyun alanı tasarladı. Oyun alanının amacı göz kaslarını güçlendirmeye yardımcı olmaktır. Jain, bu adımın sadece arkadaşının amcası için değil, aynı zamanda göz hastalıkları ve yaralanması olan diğer insanlar için de kullanabilecekleri bir şifa aracı olmasını umuyor.

elma yarışması

Yemi Agesin, farklı ülkelerde büyümenin getirdiği deneyimleri kodlama ile birleştiriyor. 11 yaşında Amerika’ya döndükten sonra farklı ülkelerde yaşayan Agesin, programlama sayesinde kendini bir sanatçı gibi hissedebildiğini söylüyor. Kazanan uygulaması, stadyumlara, spora ve film yapımcılığına olan tutkusunu beyzbolu birinci şahıs bakış açısıyla birleştiriyor.

25 yaşındaki Marta Michele Caliendo, paleontolojiye olan tutkusunu geleceğin doğal ortamını koruyan kodlama ve uygulamalar geliştirerek ifade etmek isteyen genç bir geliştiricidir. Napoli’deki Apple Developer Academy’de ders veren ve dinozor fosilleriyle hafıza oyunu gibi ilham verici projeler üzerinde çalışan Caliendo, programlamanın kendisine kişiliğini ifade etme ve dünya görüşünü başkalarıyla paylaşma fırsatı verdiğini söylüyor. Ayrıca genç yetenek, gelecekte doğal dünya hakkında daha fazla bilgi edinmek ve çevre koruma bilincini artırmak hedefiyle tıp, biyoloji, sanat ve teknolojiyi birleştirerek çalışmayı hedeflediğini belirtiyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın