medyauzmani.com

Apple Watch yine patladı!


Apple birçok teknolojiye sahipken akıllı saat serisi de bunlardan biri. Geçtiğimiz günlerde Watch Series 8 modelini tanıtan Apple, yeni bir iddia ile karşı karşıya. Buna göre bir kullanıcı, Apple Watch 7’sinin aşırı ısındığını ve patladığını iddia etti.

Apple Watch 7 neden patladı?

Bir Apple Watch Series 7 kullanıcısı, cihazının yükselmeye ve duman atmaya başladıktan sonra patladığını iddia etti. Bu durum Apple ile paylaşılırken şirketin akıllı saat patlamasının nedenini araştıracağı bildiriliyor. Öte yandan Apple’ın bu süreçte akıllı saat kullanıcısının sessiz kalmasını istediğini belirtti.

Bir Apple kullanıcısı 9to5Mac’e yaptığı açıklamada, akıllı saatinin normalden daha fazla ısındığını söyledi. Bir gün saatin arkasının çatladığını fark eden kullanıcı, akıllı saatin sıcaklık nedeniyle kapatılması gerektiğine dair bir uyarı verdiğini söylüyor. Bir Watch 7 kullanıcısı, işlem sırasında oda sıcaklığının yaklaşık 21 derece olduğunu onaylar.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Bu durumun ardından Apple ile iletişime geçen akıllı saat kullanıcısı, istediği ilgiyi görmediğini belirtti. Kullanıcı, bu görüşme sırasında herhangi bir çözüm veya tavsiye almadığını, telefondaki kişinin sadece firmadan haber alana kadar saate dokunmamasını emrettiğini belirtti.

Ancak ertesi gün durum daha da kötüye gitti. Kullanıcı, sabah uyandığında akıllı saatinin dokunulamayacak kadar sıcak olduğunu ve sıcaktan dolayı ekranının kırıldığını iddia etti. Kullanıcı, fotoğraf çekmek için saati eline aldığında saatten “çatlak” sesleri geldiğini ve ardından saatin camdan dışarı fırlatıldığında “patladığını” açıklıyor.

Apple imzalı akıllı saatin kullanıcının koltuğunda yanık izleri bıraktığı belirlenirken, kullanıcı tekrar Apple’ı aradığını ifade etti. Apple’ın bu olayı öncelikli olarak inceleyeceği söylenirken, Apple Watch 7’nin detaylı olarak incelenmek üzere bir laboratuvara götürüldüğü bildiriliyor.

Saatin patlamasına neyin sebep olduğu araştırılırken, daha önce Apple Watch akıllı saatlerinin farklı zamanlarda patlayabileceğine dair çeşitli raporlar vardı. Peki sizce Apple Watch 7 neden patladı? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın