medyauzmani.com

Apple Watch sayesinde hamileliği tespit etmek mümkün olabilir!


Apple Watch, kalp atış hızını, adet döngüsü takibini, nabız oksimetresini ve diğer birçok sağlık hizmetini izler. EKG uygulaması sayesinde akıllı saatler, kalp atışının ritmini izleyerek semptomları da kaydedebiliyor. Giyilebilir teknoloji ürünü, bu hassas özellik sayesinde bir ilke imza atmayı başardı. Apple Watch, bir Reddit kullanıcısının kalp ritmini izleyerek hamile olduğunu bilmesini sağlıyor. Bu nasıl mümkün oldu? Apple Watch sayesinde hamilelik anlaşılabilir mi? Gelin hikayenin detaylarına birlikte göz atalım.

Apple Watch iyi bir hamilelik tespit aracı olabilir!

Apple Watch ile bir Reddit kullanıcısı, saatinin hamileliğini öğrenmesine nasıl yardımcı olduğuna dair bir hikaye paylaştı. Bir sosyal medya kullanıcı gönderisine göre, Apple Watch normal bir zamanda yüksek bir kalp atış hızı tespit etti.

Apple Watch adet döngüsü izleme özelliği

Durumu Reddit üzerinden paylaşan kadın, hikayesine şöyle devam etti:

“34 yaşındayım ve dinlenme kalp atış hızım normalin üzerinde. Dinlenme kalp atış hızım genellikle 57 civarında ve kalp atış hızım 72’ye yükseldi. Covid veya nezle olduğumu düşündüm Hayır, termometre aldım ve bu normal . Bunun bazen hamileliğin erken döneminde olduğunu ve testin hemen pozitif çıktığını okudum.

Ve hamilelik testi yaptıran kadın, okuduklarını olumlu buldu. Bunun Apple Watch sayesinde olduğunu Reddit’te paylaşın. Ayrıca teknolojinin çılgın olduğunu ve saatini çok sevdiğini söyledi.

Sonuç olarak, Apple Watch’un adet ve kalp atış hızı izleme özelliklerine göre hamilelik testi yaptırmak mantıklı olabilir. Bu şekilde hamileliğin tespiti daha hızlı olur.

Okurlarımız bu sayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple Watch’un kalp ritmini izleyerek hamileliği tespit etmeye yardımcı olduğunu düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın